Poslední loňský turnaj Oktagonu v pražské O2 areně nabídl nepřeberné množství zajímavých zápasů. Jedním z vrcholů galavečera měla být rovněž titulová bitva Patrika Kincla s Vlastem Čepem, ke které však nakonec nedošlo kvůli zlomené očnici českého šampiona.

Zkušený rozhodčí Oktagonu Jan Voborník (uprostřed) po vítězném zápase Davida Kozmy nad Apollem Silvou
Sudí Voborník o odměnách v Oktagonu i kritice. Vémola? Bohužel už přesluhuje

Za rodáka z Hradce Králové zaskočil na poslední chvíli polský zabiják Piotr Wawrzyniak, čtyři roky neporažený šampion tamější organizace Babilon MMA. Role papírového favorita sice náležela srbsko-slovenskému bojovníkovi, nicméně v kleci už naprosto dominoval jeho soupeř. Ten zvítězil ve 3. kole na TKO a odvezl si do Polska pás pro dočasného šampiona střední divize.

Další scénář už byl v rukou vedení československé organizace, potažmo Patrika Kincla, jenž se postupně zotavoval z nepříjemného prosincového zranění. A zpátky v kleci chtěl stát (pochopitelně) co nejdříve. „Já jsem loboval za začátek března, což je Ostrava. Je tam Gamechanger, ale byl bych rád, kdyby mě tam vzali,“ pronesl už na konci minulého roku.

Vysnil si čtyřiapadesátý turnaj. A má ho. Fanoušky Oktagonu tak čeká na severu Moravy kromě začátku dalšího ročníku milionové pyramidy ostrá bitva o právoplatného krále střední váhy. Kincl (27-10) versus Wawrzyniak (12-5). Na jedné straně taktický přeborník a nejlepší fighter organizace napříč všemi váhami, na té druhé zase obávaná mašina na knokauty.

Vítěz tohoto zápasu se navíc dost možná utká s dosud neporaženým a po zranění opět rozjetým Matějem Peňázem. A kde? V tuto chvíli se velice nabízí červnová přehlídka na fotbalovém stadionu v Edenu. Ale to zatím hodně předbíháme…

Takticky ho uzobávat, plánuje Kincl

Nejprve musí domácí obhájce titulu zvládnout březnovou řežbu v Ostravě. „Pro mě bude důležité si tam najít ty skulinky ve wrestlingu, na zemi a vychytávat ho v postoji na jeho chybách. Zároveň se nenechat strhnout do nějaké divoké přestřelky, ale takticky ho pořád uzobávat a najít ideální příležitost, jak ten zápas ukončit,“ poodkryl Kincl svůj plán.

Kromě hlavního zápasu galavečera však rovněž odstartuje již zmiňovaný druhý ročník projektu Tipsport Gamechanger, v rámci něhož se bude tentokrát bojovat o milionové prémie v lehké váze do 70 kg. I za účasti domácích zápasníků Vláda Lengála, Matouše Kohouta či slovenského šampiona Ronalda Paradeisera.

Chybět naopak bude největší hvězda a oblíbenec fanoušků Losene Keita, jenž se v přípravě zranil. „Utrpěl zranění nohy a nezúčastní se tak prvního kola Gamechangeru v Ostravě,“ oznámil Oktagon s tím, že belgického šoumena však může vrátit zpět do hry právě veřejnost.

Hlavní lákadlo sobotního galavečera v Ostravě Losene Keita (vpravo).
Laso z UFC? Kdepak. Šampion Keita zůstal věrný Oktagonu a míří do hry o miliony

Třešničkou na dortu ale bude rozhodně návrat Patrika Kincla. Ten naposledy zvládl vyhrocenou válku s Karlosem Vémolou, nyní si ovšem střihne neméně složitou obhajobu pásu šampiona. S tvrdým Polákem u polských hranic. Víc snad ani není třeba dodávat.