Před pár týdny bylo na dosud posledním turnaji z dílny Oktagonu v Bratislavě opravdu veselo. Ještě než samotný galavečer odstartoval, přihlásil se o souboj s Patrikem Kinclem domácí oblíbenec Vlasto Čepo. „Mám čtyři vítězství v řadě. Ve střední váze jsem neporažený. Větší výzva tu není, takže Patriku, doufám, že to vezmeš,“ pronesl veřejně ve studiu.

Český zápasník Leo Brichta se raduje z vítězství na galavečeru v Třinci.
České MMA scéně roste další šampion. S láskou k podcastu i politickými choutkami

Uběhlo však sotva pár hodin a držitel pásu pro šampiona střední váhy už měl na stole další nabídku. S tou pro změnu přišel ihned po svém titulovém zápase samotný Karlos Vémola, který si v hlavě vysnil třetí vzájemnou bitvu. „Dejte mi v prosinci Kincla, nechte mě to napravit,“ hlásil sebevědomě do mikrofonu. A trilogie plná nenávisti a osobních sporů byla doslova na spadnutí. 

„Vždycky to bude tak, jak řeknu, ne jak chce někdo jiný. Na mě se stojí fronta a já si z ní vybírám. Vybral jsem si Kincla a je jen otázka času, kdy to odsouhlasí,“ vykládal Vémola s úsměvem na nedávné akci organizace KSW v Třinci.

Ne všichni skočí, jak kluk pískne, vzkázal Kincl

Jenže tentokrát se osmatřicetiletá ikona domácí MMA scény skutečně malinko přepočítala. Plán s druhou odvetou totiž definitivně ztroskotal a Oktagon se rozhodl vydat jinou cestou. A tak prosincový turnaj v O2 areně nakonec okoření duel Patrika Kincla se Slovákem Vlastem Čepem. Sedmadvacetiletým ranařem, který prohrál zápas naposledy před třemi lety.

Od té doby se může pyšnit skvostnou bilancí jedné remízy a čtyř výher v řadě, které mu postupně zametly cestičku až k současnému šampionovi. „Vlasto je dvojka střední váhy, podle mě si tento zápas zaslouží,“ pronesl se vším respektem na adresu svého příštího soupeře Kincl.

Ten bude na 51. galavečeru úspěšné československé organizace hájit pozlacený opasek již potřetí v kariéře. Poprvé vystoupal na královský trůn po vítězství nad francouzským bojovníkem Alexem Lohorém, druhý skalp si připsal v již zmiňované odvetě s Karlosem Vémolou, jehož před zraky vyprodané libeňské arény přemohl na body. 

A svému odvěkému rivalovi se tentokrát mohl vysmát ještě jednou. „Ups…Že si Karel vybírá, to už víme, ale ne všichni skočí, jak kluk pískne,“ zareagoval rodák z Hradce Králové na odvážný výrok Terminátora, který je tak aktuálně bez prosincového zápasu, jenž si u promotérů Oktagonu osobně vyžádal.

Patrik Kincl.
Krpálek? Mám ho na černé listině, ten rošťák mě porazil, říká šampion MMA Kincl

Fanoušci si však mohou definitivně zapsat titulové střetnutí Kincla s Čepem, v němž bude plnit roli favorita právě český zástupce. Šikovného Slováka s přezdívkou „El Chapo“ se ale rozhodně nevyplatí podceňovat. Po nepříjemném zranění totiž půjde do klece hladovější než kdy předtím.

„Vypracovat se tak rychle do hlavního zápasu v O2 areně je pro mě vážně velká věc a obrovský úspěch. Jsem patřičně hrdý na to, že jsem se dostal až k Patrikovi, ale uspokojení přijde až ve chvíli, kdy nad ním vyhraju,“ řekl pro web Kaocko.cz Čepo.