Olomouc vyškolila Partizánske, Veselí režírovalo duel s Pískem

Praha - Osmé kolo interligy házenkářek mělo o víkendu na programu jen tři utkání, ale hned dvakrát se z výhry radovaly moravské celky. Vysoké vítězství veze z Partizánskeho Olomouc, Veselí doma přehrálo Písek.

15.11.2014

Ilustrační fotoFoto: čtk

Házenkářky Zory premiérové vítězství probralo a hned v dalším zápase na půdě Slávie Partizánske si připsaly druhou, tentokrát desetibrankovou výhru. Svůj náskok začaly Olomoučanky budovat na začátku druhé patnáctiminutovky a už na konci první půle vedly o osm branek. Náskok si udržovaly i ve druhém poločase a postupně ho navýšily na deset branek (12:22). Výraznější korekce už domácí nedosáhly, a tak Zora Olomouc slavila vítězství 30:20.

Peter Olšavský, trenér Slavie Partizánske: „Těžko se hodnotí zápas, ve kterém jsme prohráli. Soupeř vyhrál zaslouženě. Nemůžu svým svěřenkyním upřít snahu. Ale soupeř dal do zápasu více snahy a větší srdce. Udělali jsme mnoho technických chyb."

Jan Bělka, trenér týmu Zora Olomouc: „Fungovala nám velmi dobře obrana, děvčata splnila všechny taktické pokyny. Hrozně moc jsme chtěli vyhrát, což jsme předváděli od začátku až do konce zápasu. Byly momenty, kdy se nám nedařilo, ale překonali jsme krizi a bojovali jsme."

Veselí nedalo šanci Písku

Veselí nad Moravou nepřipustilo překvapení a hráčky Písku vyprovodilo na cestu domů bez bodového zisku. Hráčky Veselí budovaly svůj náskok od prvních minut a o poločase vedly už šestibrankovým rozdílem. Ve druhé půli svůj náskok postupně navýšily na jedenáct branek a utkání dovedly k přesvědčivému vítězství.

Luboš Hudák, trenér týmu HC Veselí n. M.: „Vstup do zápasu nám vyšel. To nás uklidnilo až moc, ale naštěstí jsme se rychle otřepali. Dobře zahrála obrana a dařilo se nám i v útoku."

Jan Slavík, trenér týmu Sokol Písek: „Celý zápas jsme se nedostali do hry, když už tam byl nějaký náznak, udělali jsme technickou chybu a opět jsme byli tam, kde předtím."

Interliga házenkářek - 8. kolo:

Partizánske - Olomouc 20:30 (8:16)
Nejvíce branek: Szökeová 6/2, Blažeková 5, Michnová 4/1 - Růžičková 10/4, Dostálová 6.

Veselí nad Moravou - Písek 31:20 (17:11)
Nejvíce branek: Šustková 8/1, J. Vargová 7/2, Vysloužilová a Jandásková po 4 - Vrabcová 5/2, Talafousová a Palasová po 4.

Kandidáti odsoudili útok na děti z Teplic. Být táta, nařežu vám, řekl Topolánek

/VIDEO/ Jasný vzkaz vyslali uchazeči o Hrad těm, kdo se ohavně strefovali do prvňáčků ZŠ Plynárenská v Teplicích. „Kdybych byl táta, tak vám nařežu,“ řekl v debatě Deníku Mirek Topolánek.

Respektovali byste premiéra? Studenti se ptali adeptů o prezidentský post

/VIDEO/ Zvídavé a inteligentní. Takové otázky položila budoucí elita národa, studenti Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem, prezidentským kandidátům, když debatní vlak Deníku zastavil v pondělí na ústeckém hlavním nádraží. Co mladé Ústečany zajímalo? Přepis odpovědí adeptů na hlavu státu na nejlepší otázky přinášime zde.

Zásadní reformu vzdělávání brzdí i rodiče, shodli se odborníci

Zásadní reformu vzdělávacího systému brzdí kromě nedostatku peněz ve školství i postoj rodičů, kteří od škol očekávají klasické metody výuky. Shodli se na tom školští odborníci v diskuzi na dnešní konferenci Perpetuum. Lidé si podle nich neuvědomují, že tématika školství souvisí s budoucí prosperitou země a ovlivní kvalitu života jejich dětí.

Borat se nabídl, že zaplatí pokutu za české turisty v Kazachstánu

Herec Sacha Baron Cohen, představitel hlavní role ve filmu Borat, se nabídl zaplatit pokutu za české turisty, které minulý týden v Kazachstánu zadržela místní policie. Vadilo jí, že se na náměstí v Astaně chtěli vyfotit v boratovských plavkách.