Zejména v prvním setu byla na obou týmech patrná výrazná známka nervozity. Podepsalo se na tom i to, že duel vysílala v přímém přenosu České televize. Hráčky kazily servis a k vidění byla řada chyb. Úvodní sadu měly lépe rozehranou Přerovanky, které nejednou vedly o čtyři body. Bohužel náskok prohospodařily a sadu ztratily.

Druhé dějství bylo od začátku v režii herně se lepšícího Olympu. Přerovu se podařilo snížit na 12:11, ale posléze se už dostal do výrazné ztráty, kterou už dohnat nedokázal. Kouč Tůma na úpadek reagoval stažením nahrávačky Ticháčkové. Do hry se dostala Skřičková a také univerzálka Kohoutová. Hosté se snažili útočit, ale naráželi na dobře postavený blok soupeřek.

Změnu nepřinesl ani třetí set. Trenér Přerova hráčky směroval na hru středem, ale ne vždy se k tomu jeho svěřenkyně odhodlaly. S ubíhajícím časem byla na volejbalistkách Prechezy patrná nervozita. Olymp hrál přesně to, co potřeboval a v samotném závěru si vypracoval luxusní náskok pěti mečbolů. Přerov tři z nich odvrátil, ale čtvrtý už nedokázal.

Domácí se tak po výhře 3:0 na sety mohli radovat z postupu do finále. Na Přerovanky čeká prestižní konfrontace s Olomoucí o zisk bronzových medailí.

Semifinále play off volejbalové extraligy žen - 5. zápas:

Olymp Praha - Přerov 3:0 (22, 18, 22), konečný stav série 3:2.