Velmi pohledný duel nabídlo první utkání finálové série volejbalistek mezi Prostějovem a Olympem Praha. Domácí Hanačky v něm potvrdily roli favoritek a zvítězily 3:0, zejména ve druhém setu ale měly co dělat, aby s chutí hrající soupeřky nesrovnaly průběh utkání. Hráčky Olympu dokonce promarnily jeden setbol.

„Některé výměny byly hodné parametrů evropského volejbalu. S tím, co jsme zde předvedly, byť jsme prohráli 3:0, jsem spokojený,“ mohl po utkání prohlásit trenér Pražanek Stanislav Mitáč.

Jeho tým obhájkyním titulu nestačil jen v úvodním setu. V něm si Prostějov rychle vypracoval vedení a kvalitní hrou si rychle došel pro vítězství 25:17. „Působily jsme zakřiknutě, po druhém technickém oddechovém čase jsme se ale stabilizovali a začali jsme předvádět hru, která nás zdobila celou sezonu a v play off,“ všiml si Mitáč.

Obrázek hry se totiž začal měnit už v koncovce prvního setu a ve druhém ukázal Olymp své kvality naplno. V jeho koncovce si dokonce vypracoval vedení 23:21 a posléze i 24:23, naděje hostujících hráček ale rozprášila přesným úderem Chorvatka v prostějovském dresu Sanja Popovič, která následně dokázala využít hned první setbol svého týmu.

„Znejistili jsme, nakonec jsme ten druhý set uhrály trochu se štěstím,“ přiznal po utkání domácí kormidelník Miroslav Čada. „Při podání Kvapilové jsme dokázali uhrát asi pět bodů v řadě a díky tomu jsme se v koncovce dostaly do vedení. I když jsme ho nakonec nevyužili, set byl z naší strany opravdu velmi vydařený,“ vrátil se k průběhu druhého dějství Mitáč.

I třetí sada nabídla vyrovnaný volejbal, tentokrát ale Hanačky drama nepřipustily a velmi zkušeným výkonem jej dovedly do konce v poměru 25:20. „Ve třetím setu už jsme byli klidnější,“ kvitoval Čada. „Celkově mohu říct, že Olymp dobře přihrával a my jsme byli lepší na bloku a v útoku,“ doplnil prostějovský kouč.

Druhý finálový duel je na programu už v sobotu, kdy se oba týmy od 18 hodin představí na palubovce Olympu. „Chtěli bychom být ještě nebezpečnější. Domácí prostředí by nás mohlo nakopnout k ještě lepšímu výkonu. Věřím, že Prostějov pořádně potrápíme, případně trochu prodloužíme tuto sérii,“ uvedl trenér Olympu Stanislav Mitáč.

Trenér Prostějova Miroslav Čada taky věří, že jeho svěřenky podají v Praze lepší výkon. „Hlavně se budeme muset zlepšit na přihrávce, protože dnes jsme vyhrály jen díky tomu, že jsme dokázaly dobře útočit po špatných přihrávkách. Ale to už by nám na Olympu nemuselo stačit,“ varoval Čada.

Play off volejbalové extraligy žen, finále - 1. zápas:
    
Prostějov - Olymp Praha 3:0 (17, 24, 20)
Rozhodčí: Blažek, Pavelek. Čas: 70 min. Diváci: 430.
    
Prostějov: Veliká 11, Monzoniová 5, Kubínová 7, Horká 13, Hrončeková 10, Popovičová 14, libero Chlumská. Trenér: Čada.
Olymp: Kallistová 5, Halbichová, Kossányiová 11, Sládková 6, T. Vanžurová 16, Kvapilová 10, libero Dostálová - Zoulová. Trenér: Mitáč.