MOV má v plánu během dvoudenního zasedání jednat o všech 40 navrhovaných bodech takzvané "olympijské agendy 2020", kterou v listopadu představil šéf olympijského hnutí Thomas Bach.

Umožněním přesunutí soutěží do jiných regionů se olympijský výbor odklonil od dlouhé tradice konání her na jednom místě. Podle viceprezidenta MOV Johna Coatese, jenž návrh představil členům MOV, je tato změna motivována snahou o ekonomickou udržitelnost her. "Dali jsme na jednu misku vah kompaktnost her a na druhou výhodu využití stávajících sportovišť," uvedl.

Už na zimních hrách

Schválené pravidlo by mohlo přijít ke slovu už při příštích zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018. Spekuluje se totiž o tom, že by se soutěže v jízdě na saních, bobech a skeletonu konaly v japonském Naganu, dějišti ZOH 1998. Tím by se korejským organizátorům ušetřily desítky milionů dolarů za stavbu ledového koryta a jeho pozdějšího udržování.

Další nová pravidla by měla zjednodušit a zlevnit už samotnou kandidaturu na organizaci OH. Změny zahrnují nově i fázi, kdy potencionální uchazeči budou o svých plánech diskutovat s MOV, než se rozhodnou vůbec podat kandidaturu.

MOV se tím chce vyhnout situaci, jež nastala před volbou pořadatele zimních olympijských her pro rok 2022. Z původních šesti kandidátů čtyři kvůli ekonomickým otázkám uprostřed boje odstoupili, což poškodilo reputaci her coby lukrativního projektu.

Mezi dalšími návrhy, jež čekají na schválení, jsou například větší flexibilita v programu her a vytvoření olympijského televizního kanálu.