Zároveň se společně rozloučí s další nabitou sezonou plnou skvělých házenkářských zážitků a uzavřenou korunovací Házenkáře a házenkářky roku 2018.

Po více než pěti letech se házená vrací do velké hokejové arény. Házenkářský svátek bude totiž v neděli 16. června hostit Ostravar Arena a Češi se budou pokoušet o jubilejní desátou účast na šampionátu starého kontinentu, který se pořádá od roku 1994 pravidelně každé dva roky.

Pokud se na EURO dostanou, budou obhajovat jeden z nejlepších výsledků samostatné historie české házené, předloňské šesté místo.

Kromě toho bude v Ostravě k vidění i další atraktivní házenkářský program. „Oslava házené bude společným setkáním házenkářů z celé České republiky, které se, jak věříme, stane milou tradicí do budoucna a příležitostí, jak se společně ohlédnout za končící sezonou,“ vyhlíží k červnovému odpoledni prezident Českého svazu házené Jaroslav Chvalný.

O co půjde? Házenkáře i jejich fanoušky čeká v Ostravě od 15.30 hodin fanzóna s pestrým občerstvením a prezentací produktů některých partnerů české reprezentace a doprovodný program. Už ve 14 hodin ale odstartují celý program finálové zápasy výběrů krajů dívek a chlapců přímo na palubovce Ostravar Areny. Na hlavní scéně si pak medaile převezmou vítězné týmy letošního ročníku Žákovské ligy i vítězné krajské výběry.

„Společně si pak připomeneme i významná jubilea českých a československých házenkářských legend. Své diplomy si převezmou úspěšní absolventi mezinárodního trenérského programu Master Coach a na jevišti se za sezonou ohlédnou i trenéři české mužské reprezentace,“ přibližuje dál Chvalný.

Před utkáním s Bosnou (v 18 hodin) se s reprezentační kariérou rozloučí Honzové Sobol, Landa a Stehlík. „Přál bych si, aby přišla plná hala a hnala nás k vítězství. Bude to i pro mě nová zkušenost, ještě jsem nikdy doma v hokejové hale nehrál. Moc se na to těším,“ říká k ostravskému souboji reprezentační pivot Leoš Petrovský.

Vedle souboje na palubovce pak hlavním vyvrcholením programu bude korunování nejlepších hráčů STRABAG Rail Extraligy a MOL ligy, Osobností obou soutěží, Talentů sezóny a především Házenkáře a Házenkářky roku 2018. Vyhlášení výsledků této ankety se uskuteční o přestávce kvalifikačního zápasu přímo na palubovce před zaplněnými tribunami Ostravar Areny.

Bezprostředně po utkání proběhne autogramiáda všech přítomných reprezentantů.