Bez diváků na místě, ale se spoustou fanoušků u televize. „Hlavní sportovní akce za poslední dva měsíce,“ napsal deník New York Times.

O publicitu je postaráno i z jiného důvodu. Šéf UFC Dana White totiž oznámil, že svět tvrdých hochů přesune na soukromý ostrov. Nápad s „Ostrovem rváčů“ vzbudil doslova poprask. 

„Vím o tom, a kdyby přišla nabídka, hned bych letěl. To je sen, nádhera,“ řekl přední český reprezentant Jiří „Denisa“ Procházka.

Tony Ferguson a Justin Gaethje (vpravo).
Sport se probouzí z koronavirového spánku. Cestu klestí UFC

Po přestupu do UFC pořád čeká, kde a proti komu bude zápasit. Koronavirus odložil jeho debut, ale možná že ne na dlouho. Procházka je šampion z jiné série (Čech předtím vládl Rizinu v Japonsku), což zvyšuje šance na slušný start.„Ač bych podle smlouvy mohl zápas odmítnout, tak bych to neudělal. Čekám na výzvu,“ vzkázal 27letý rodák z Hostěradic na Znojemsku.

A jsme zpět na pláži (ano, klec má být pod palmovými listy). „Vše se staví a připravuje. V červnu by to mohlo být,“ prozradil White, který tento nápad prosazuje kvůli současným restrikcím. 

Bojovník MMA Jiří Procházka.
Bojovník Procházka má jasno. Do UFC vstoupí proti borci z TOP 10

Těžko teď přijede cizinec do Ameriky - na Floridě tak zápasili jen místní a ti, co žijí ve Státech, proto se do klece dostal i Číňan.

Kdyby to tak zůstalo dál, někteří by se nezlobili. Třeba i americký prezident, který nehledě na kritiku odpůrců kvitoval uspořádání akce. „Potřebujeme sport. Gratuluji celé UFC,“ vzkázal Donald Trump.

Lucie Pudilová (vpravo) během utkání UFC v Praze
Přes dvacet let v kleci. MMA v Česku se ohlíží za svými začátky