"Jsem strašně šťastný, že se nám podařilo postoupit. Na turnaj jsme se dostali jako náhradníci, vůbec jsme zde neměli startovat. Prošli jsme si těžkými zápasy a zdravotními komplikacemi, takže je pro nás obrovská čest zahrát si ve Final Four," řekl Kubala po čtvrtfinálovém zápase se Švýcary Marcem Krattigerem a Sebastienem Chevallierem, který vyhráli 25:23 a 21:17.

V prvním setu přitom Češi prohrávali již 14:20 a dokázali odvrátit celkem devět setbolů, aby následně hned první svůj proměnili. "Už třikrát se nám tady podařilo otočit stav v náš prospěch, i když jsme prohrávali o dost bodů. Naposledy rozhodlo několik chyb soupeře, naše obrana a dařilo se nám je tlačit servisem," pochvaloval si Hadrava.

"Beachvolejbalový bůh se k nám konečně naklonil," doplnil jej unavený Kubala.

Nejstarší hráč turnaje měl v průběhu dneška velké zdravotní problémy. "Bylo toho víc, asi se to nakupilo v těchto extrémních podmínkách. Silná migréna, úpal, střevní potíže, všechno dohromady. Ale máme tady skvělý tým doktorů a masérů, dali mě do kupy. Trávím u nich více času než na svém pokoji," přiznal jedenačtyřicetiletý Kubala. "Jsem úplně hotový, ale věřím, že v neděli budu připraven," řekl.

V nedělním ranním semifinále česká dvojice narazí na Lotyše Haraldse Regžu a Martinse Plavinše, jenž má bronzy z londýnské olympiády i z ME v Berlíně 2010.

"Dobře se na ně připravíme a půjdeme do toho stejně jako do předchozích zápasů. Budeme za každého stavu bojovat," řekl Hadrava. "Každý zápas o medaili a ještě na tak důležitém turnaji je pro mě obrovská čest. Určitě to bude super zápas atmosférou i tím, že bych chtěl další skalp, kterým by měl být Plavinš," dodal český volejbalista.