Stejně jako při pátečním semifinále hnala Čechy vyprodaná Ostravar Aréna (8600 diváků). Po úvodním oťukávání však přišel gól Junga, který prostřelil brankáře Vápenku.

Ještě hůře domácím bylo ve 20. minutě, kdy ujel Lee a gólovým zakončením navýšil náskok asijského mužstva. To však netrvalo dlouho. O čtyři minuty později se i s trochou štěstí prosadil Krupička a dal sobě i spoluhráčům naději na obrat.

Češi si pak vytvořili několik možností na vyrovnání, ale bez úspěchu. Ve třetí části pak i přes enormní snahu svěřenci Jiřího Břízy na druhou branku nedosáhli, naopak ve 39. minutě propadli v útoku a tři Korejci si poradili v samostatném nájezdu z dorážky zásluhou Junga. Poslední branku za konečných 4:1 pak zaznamenal Lee.

Para hokejisté tak ani letos svou první medaili z mistrovství světa nezískali.

Mistrovství světa v para hokeji v Ostravě 2019 – utkání o bronz:

Jižní Korea – Česká republika 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Jung (Lee), 20. Lee, 39. Jung (Cho), 41. Lee (Choi) – 24. Krupička (Kvoch). Rozhodčí: Fergenbaum – Lewis (oba Kanada). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 8600 (vyprodáno).

Jižní Korea: Lee Jae – Choi Kwang, Cho Young, Jang Dong, Choi Si – Lee Jun, Ryu Jee, Jung Seung, Lee Ju, I. Kim, Kim Dea, Cho Byeong, Lee Jong, Jang Jong.

Česko: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Doležal, Hrbek – Wágner, Novotný, Šafránek, Klíma, Geier, Raul, Palát, Hábl, Krupička.