Kreuziger, vítěz tohoto závodu z roku 2008, po páteční časovce vypadl z elitní desítky, dnes se do ní ale znovu vrátil. Do cíle dojel tři vteřiny za Chavesem, v souboji o druhé místo předčil Nizozemce Baukeho Mollemu. Od soupeřů se odpoutali dva kilometry před cílem.

"Chtěl jsem zkusit dnešní etapu vyhrát, ale trochu jsme vpředu zpomalili a Chaves zaútočil. Pak už měl velký náskok, už ho nešlo chytit. Ale pro mne to byl velmi pozitivní den, jsem zpátky v nejlepší desítce a před Tour se zlepšuju," uvedl Kreuziger na stránce týmu Tinkoff-Saxo.

Další skupina, v níž byl i Martin, přijela o 14 sekund později. Německý cyklista, trojnásobný mistr světa v časovce, zvýšil náskok před druhým mužem celkového pořadí Tomem Dumoulinem z Nizozemska na 51 vteřin.

V neděli čeká peloton závěrečná etapa, na 157 kilometrech z Martigny do Saas-Fee absolvují cyklisté čtyři těžká stoupání.

Cyklistický etapový závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 8. etapa (219 km):

1. Chaves (Kol./Orica) 5:11:16, 2. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo), 3. Mollema (Niz./Belkin) oba -3, 4. Capecchi (It./Movistar) -16, 5. Acevedo (Kol./Garmin), 6. Deignan (Ir./Sky) oba -17.
Průběžné pořadí: 1. Martin (Něm./Omega Pharma-Quick-Step) 28:54:16, 2. Dumoulin (Niz./Giant) -51, 3. Costa (Portug./Lampre) -1:05, 4. Frank (Švýc./IAM Cycling) -1:14, 5. Mollema -1:41, 6. Formolo (It./Cannondale) -1:47, 7. Kreuziger -1:50.