Elitní útočník Bostonu Bruins si léto v Česku užívá. Před pár dny na sebe upoutal pozornost, když do půl těla fandil v kotli ostravských fans při fotbalovém utkání na Slavii. V sobotu se zase objevil v hokejbalové extralize v dresu Karviné. Pastrňák na hřišti Kert Parku Praha skóroval, jeho tým ale prohrál 2:5. Mimochodem, za vítězný tým nastoupil Jágr. Nikoliv legendární útočník, ale jeho jmenovec Vojtěch Jágr.

David Pastrňák z Bostonu (na archivním snímku z 23. listopadu 2019).
Zlatá hokejka: Pasta má rekordní páté vítězství za sebou. Dohnal Haška

„Dobře jsem si zatrénoval,“ usmál se Pastrňák. „V Karviné mám registračku. Mám tam spoustu kamarádů. Hokejbal jsem hrával asi čtyři roky, kromě loňského léta, kdy na to nebyl z nějakého důvodu čas,“ řekl slavný hokejista.

Hokejbalovou extraligu si zahrál držitel Zlaté hokejky pro nejlepšího českého hokejistu z posledních pěti let naposledy na konci dubna 2016. Bylo to krátce před jeho debutem v hokejové reprezentaci.

David Pastrňák během zápasu NHL pod širým nebem na břehu jezera Tahoe.
Retro obleček a Barbie girl. Pastrňák na hokeji u jezera zářil i bavil

Hokejbal je pro hvězdu zámořské NHL dobrou přípravou na sezonu. „Vždycky si ho rád zahraju. Je to super sport a výborná příprava v létě na zimu. Hodně se tam běhá, nevidím na tom nic špatného. Je to skoro bezkontaktní sport.“