Již jistá účastnice olympijských her v Pekingu česká dálková plavkyně Jana Pechanová skončila na mistrovství světa ve španělské Seville opět pod stupni vítězů.

Po pátém místě ze závodu na deset kilometrů potvrdila svou letošní výbornou formu a na poloviční trati obsadila nevděčné čtvrté místo, když za vítězkou Ruskou Larisou Ilčenkovou zaostala o dvanáct sekund.

O čtvrté místo se česká reprezentantka podělila s Číňankou Ťing Čeng, které stejně jako Pechancové unikl cenný kov ze světového šampionátu o více než šest vteřin.

Česká plavkyně se tak díky pátému a čtvrtému místu z mistrovství světa zařadila v české výpravě pro Peking k největším adeptům na olympijskou medaili.

Favoritkou v Číně však bude bezesporu dvojnásobná světová šampionka Ilčenková, která v úterý zopakovala triumf z dvojnásobné trati, na nichž plavci budou právě bojovat o olympijské zlato. Pro světové stříbro si doplavala její krajanka Jekatěrina Selivercovová. Třetí místo vybojovala teprve šestnáctiletá talentovaná Američanka Chloe Suttonová.

Výsledky, ženy (závod na 5 km): 1. Ilčenková 1:00:04,6, 2. Selivercovová (obě Rus.) 1:00:07,8, 3. Suttonová (USA) 1:00:09,9, 4. Pechanová (ČR) a Ťing Čeng (Čína) obě 1:00:16,5, 6. Županová (Slovin.) 1:00:18,1.