„Sezona na Novém Zélandu se podle mého názoru moc nepovedla. Naším cílem bylo umístění v lize mezi nejlepší čtyřkou. Úspěchu na Club Nationals si ale vážíme,“ prohlásila Pecková. Jedna z nejlepších evropských softbalových nadhazovaček se nyní bude připravovat na ME v Ostravě a olympijskou kvalifikaci, a zároveň by se měla představit v domácí extralize za tým Žraloci Ledenice.

Česká reprezentantka si na Novém Zélandu zahrála přes zimní měsíce místní softbalovou ligu po roční pauze. S týmem Howick se opět umístila na celkovém pátém místě. „V letošní sezoně to bylo náročnější – kvůli zranění jsem na Nový Zéland přiletěla později. V únoru jsem pak byla s českým národním týmem na Floridě. Bohužel zraněné byly také další mé spoluhráčky. Z dvaceti zápasů jsme vyhrály dvanáctkrát,“ přiblížila trable Veronika Pecková, která si zahrála nejvyšší ligu v Aucklandu Dynasty NFS Premier Women.

S týmem Howick se poprvé dostala do finále Club Nationals. V nejprestižnější klubové soutěži na Novém Zélandu si připsaly v devíti zápasech pět výher. Veronika Pecková zasáhla do všech utkání. „Hrála jsem buď na pozici nadhazovačky, nebo na první, třetí metě a jeden zápas v pravém zadním poli. Pro mě byl asi nejdůležitějším zápas v základní skupině turnaje proti obhájci titulu týmu Te Aroha. Odházela jsem necelých 6 směn a konečný výsledek byl 3:1 v náš prospěch. Díky tomu jsme postoupily ze skupiny z prvního místa,“ popsala Pecková.

Ve finále pak Howick s Peckovou nestačily na Magpies a prohrály 0:3. „Bohužel jsem se nedokázaly prosadit proti nadhazovačce soupeře, která nakonec získala ocenění pro nejlepší nadhazovačku i nejužitečnější hráčku turnaje,“ popsala Pecková, která se bude v květnu přesouvat do České republiky, kde bude hájit tým Žraloci Ledenice v domácí extralize.

„Pak budu absolvovat závěrečnou část přípravy společně s reprezentačním týmem,“ doplnila nejlepší česká softbalistka. Reprezentaci čeká klíčová sezona – domácí mistrovsví Evropy v Ostravě, kde se bude bojovat o místa v olympijském kvalifikačním turnaji.

Také proto Pecková absolvovala na přelomu února a března čtrnáctidenní herní šnůru na Floridě proti americkým univerzitním týmům. „To bylo velice přínosné, náš tým to hodně stmelilo dohromady. Těším se moc na mistrovství Evropy, chceme se určitě dostat na olympijskou kvalifikaci vybojovat účast v Tokiu. Šance určitě jsou, budeme bojovat,“ dodala.