„Čtvrtfinále hodnotíme jako dobrý výsledek do olympijské kvalifikace, nicméně asi nemůžeme být úplně spokojení s tím, jak jsme ten poslední zápas zvládli,“ řekl Perušič po porážce s Italy Paolem Nicolaiem a Samuelem Cottafavou 19:21, 21:19, 8:15.

V koncovce vyrovnaného prvního setu čeští mistři světa ve větru neudrželi dvoubodové vedení a Italové získali za stavu 17:18 třemi body v řadě rozhodující náskok. Vstup do druhé sady se Perušičovi se Schweinerem nepovedl, ale pětibodovou šňůrou manko zlikvidovali a ujali se vedení.

Ondřej Perušič a David Schweiner pobavili na vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce resortního centra ministerstva školství Victoria splněním neobvyklého úkolu
Oslavy odezněly. Jsou tu všední dny a další turnaje, říkají beachvolejbalisté

Několika nevynucenými chybami sice nasazené jedničky umožnily Italům dotáhnout se, ale dramatickou koncovku zvládly lépe a vyrovnaly.

Tie-break zahájil Cottafava čtyřmi body za sebou, poté se zase dvěma bloky blýskl stříbrný medailista z olympijských her 2016 v Riu de Janeiro Nicolai. Pražští volejbalisté nabrali až sedmibodovou ztrátu, kterou nakonec rozhodující set také skončil. Turnajovým pětkám Nicolaiovi s Cottafavou podlehli poprvé po třech vítězstvích ve vzájemných utkáních.

Co rozhodlo? Perušič má jasno

„Hrálo se v opravdu těžkých podmínkách. Byl velmi silný vítr, který znemožňoval vyšší nahrávku i přesnější útoky. Je fér přiznat, že Italové si dneska vyhrát zasloužili. Rozhodující faktory byly přesnější první dva doteky Italů a potom daleko lepší servis, kterým nás v určitých pasážích zápasu vyloženě drtili,“ uvedl Perušič.