Třídílný šampionát vyvrcholil o velikonočním víkendu v Londýně, kam se Arena Games přesunuly po vystoupení v kanadském Montrealu a švýcarském Sursee. Zaplněné tribuny v olympijském London Aquatics Centre sledovaly zatím nejlépe obsazené startovní pole.

Petra Kuříková se do finále probila na druhý pokus.

V něm se závodilo na distancích: 400 metrů plavání, 4 km cyklistiky a 1 km běhu. Plavání probíhalo v padesátimetrovém bazénu, při cyklistice nasedly závodnice na trenažér, běh absolvovaly na běžeckém páse. Průběžné pořadí diváci sledovali na virtuální platformě Zwift.

Žádná speciální příprava

„Jsem spokojená, že se mi podařilo postoupit do finále, protože program byl poměrně náročný. Absolvovala jsem dohromady sedm startů, takže večer jsem už cítila únavu. Šla jsem do toho s tím, že jakékoliv další umístění bude bonus. A tak je pro mě deváté místo super,“ uvedla Kuříková v tiskové zprávě Czech Triathlon Association.

Pochvalovala si, že umístění je ve World Triathlon rankingu dobře hodnocené. „Díky tomu se budu v sezoně snadněji dostávat na startovky všech triatlonů,“ pokračovala.

„Na závody v esports triatlonu jsem se přitom speciálně nepřipravovala. S trenérem jsme je brali jako dobrý trénink, protože vím, že dvouhodinový olympijský triatlon mi sedí daleko víc než tyto čtrnáctiminutové super sprinty,“ poznamenala.