I když ker slovu přišla kombinace běh-kolo-běh, vítězové si odnesli tituly evropských šampionů v olympijském triatlonu. Mezi ženami triumfovala Lucemburčanka Jeanne Lehairová, v závodě mužů si v cílové rovince zajistil triumf domácí David Castro Fajardo, jehož před Královským palácem hnaly do cíle tisíce fanoušků.

Koulař Tomáš Staněk
Staněk vybojoval bronz. Na „bedně“ byl v Diamantové lize po šesti letech

Kuříková se po první běžecké části, která měřila 4,7 km a uskutečnila se v parku Casa de Campo, přiřítila do depa na třetím místě v těsném kontaktu s vedoucí Němkou Lisou Tertschovou. Na kole pak jezdila v první skupině, kterou postupně redukovalo osm náročných stoupání a také ostré slunce.

Organizátoři změnili původní rozhodnutí

Do druhého depa přijela Češka sedmá. V běhu se pak rychle dostala na páté místo. S chladící čelenkou na hlavě ho držela do posledních kilometrů, než ji předstihla Španělka. Od medaile ji dělilo 68 vteřin, od zlata o dvacet víc.

„S výsledkem musím být spokojená. Je to moje nejlepší umístění na mistrovství Evropy v olympijském triatlonu,“ usmívala se v cíli. A jak reagovala na rozhodnutí organizátorů, kteří ráno před startem zrušili plaveckou část?

Barbora Špotáková v roli trenérky
OBRAZEM: Špotáková má opět v ruce oštěp. Na Julisce trénuje své nástupkyně

„V prvních chvílích jsem z toho byla poměrně rozhozená, protože podle posledních večerních zpráv se měl definitivně konat triatlon. Pro mě to byl trochu stres. Na jednu stranu je plavání moje nejslabší disciplína, na druhou jsme triatlonisté, tak bych ráda závodila i ve vodě,“ poznamenala.

Madridský závod byl mimořádně náročný nejen cyklistickou částí, ale i značným horkem. „Vedro bylo jediné, co mi nesedělo. Závody v takovém počasí nemám moc ráda, ale trať mi vyhovovala. Mám ráda kopce. A běh tady byl také zvlněný.“