Skvělým časem odpověděl na výzvu Le Close, který po sobotním triumfu americkou hvězdu na tiskové konferenci hecoval. "Těším se příští rok do Ria a doufám, že (Phelps) bude v dobré formě. Protože já jsem, a když do vás jde Chad le Clos na poslední padesátce, je lepší být připravený," uvedl Jihoafričan.

Phelps předtím zastínil medailisty z MS i na trati 200 metrů motýlek, kterou v San Antoniu zaplaval za 1:52,94. V Kazani zvítězil Maďar László Cseh výkonem 1:53,48 před Le Closem. "Zaplaval výborný čas, ale při vší úctě, není to tak těžké, když si plavete po svém," řekl Le Clos. "V Riu to bude další skvělá bitva, těším se, že si to zas rozdáme jako v Londýně. Bude to jako Muhammad Ali proti Joeu Frazierovi," prohlásil.

Nejúspěšnější olympionik všech dob se nenechal zatáhnout do slovní přestřelky. "Viděl jsem, co říkal. Mohl bych toho namluvit spoustu, ale neudělám to. Nechám za sebe mluvit výkony, to je můj styl," řekl majitel 18 zlatých olympijských medailí, který po olympiádě v Londýně s plaváním skončil. Loni se však vrátil a chystá se v Riu rozšířit svou unikátní medailovou sbírku.