Ve 202,5 km dlouhé etapě z Rodez do Carcassonne nečelili cyklisté náročnému profilu trati, nicméně museli se vyrovnat až s čtyřicetistupňovým vedrem. O vítězství se snažili jezdci z úniku, ale když posledního z nich Benjamina Thomase z Francie dostihl peloton v cílové rovince zhruba půl kilometru před cílem, rozhodovalo se ve spurtu.

Finiš se stal kořistí Philipsena, jenž zaznamenal první výhru na Tour v kariéře a zajistil i první letošní vítězství na "Staré dámě" svému týmu Alpecin-Deceuninck. Druhý skončil další Belgičan Wout van Aert, lídr bodovací soutěže, třetí byl Dán Mads Pedersen. Na čtvrtém místě dojel Slovák Peter Sagan, jenž v minulosti získal zelený dres pro krále spurtérů sedmkrát.

Vingegaard utrpěl pád

Složitý den absolvoval v jinak relativně klidné etapě vedoucí muž průběžného pořadí Vingegaard z týmu Jumbo-Visma. Ve žlutém jedoucí Dán přišel ještě před startem etapy o hvězdného pomocníka Primože Rogliče, jenž se rozhodl odstoupit, aby se zotavil z dřívějšího pádu, a v průběhu etapy o dalšího kolegu Stevena Kruijswijka. Nizozemský vrchař nemohl pokračovat po pádu a sestava Jumba-Visma se ztenčila na šest členů.

Krátce poté skončil 58 km před cílem na zemi společně s dalším stájovým kolegou Tiesjem Benootem i sám Vingegaard, ale vyvázl nezraněný a bez větších problémů se dotáhl do pelotonu. Etapu dokončil na 23. místě ve stejném čase jako dvanáctý Pogačar.

V pondělí je na Tour poslední volný den, po němž následují tři pyrenejské etapy. V úterý se pojede 178,5 km z Carcassonne do Foix.