Řeč je o kouči druhého nasazeného páru Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková na mistrovství Evropy beachvolejbalistek v Nizozemsku.

Po skončení střetnutí následuje analýza vycházející ze zaznamenaných poznatků. „Hovoří dlouho, rozebíráme detaily. Nic nám neodpustí,“ prozrazuje Maki, trenérova manželka.

Na koho má přísnější pohled?

„To se těžko posuzuje a nevím, jak to vnímá Bára. Já se Simonem trénuju devět let. Jsem zvyklá na jeho přístup. Vím, co od něho mohu očekávat a jaký je typ trenéra,“ přemítá třicetiletá Nausch Sluková.

Manželka nemanželka. Maki ví, že jí nic neodpustí. „Je na mě hodně přísný, ale našli jsme formu, jak výtky ventilovat. Neexistuje, že by na nás řval nebo něco takového, což je občas vidět. Na okruhu se pohybují trenéři, kteří dávají holkám pěkný ceres.“

To se v případě Simona Nausche neděje. „Je tvrdý, ale precizní. Má jasnou představu. Na každou z nás je asi přísný jinak a na jiné věci. Určitě to ale není tak, že bych jako manželka dostávala větší kartáč a Bára by se v klidu usmívala. Nebo opačně, aby na ni ječel, schytávala pořádný čoud a my se se Simonem vodili za ruce,“ usmívá se Maki.

Za roky strávené v českém prostředí Simon Nausch naší řeči nepřišel na kloub. Komunikují spolu anglicky, ale funguje to. „Česky trochu rozumím, ale jen když se mluví pomalu,“ říká trenér a důkazem úspěšné spolupráce je, že dvojici dokázal dostat do světové špičky.

„Platilo to i v době, kdy jsem hrávala s Kristýnou Kolocovou. Jestli nám někdy není jeho styl po chuti, tak to vnímám jako součást tréninkového a zápasového procesu. Občas si nezasloužíme, aby na nás byl hodný. Kouč není kamarád, musí z nás dostat to nejlepší, je potřeba, aby nám šlapal po krku,“ přiznává Markéta.

Při výměnách názorů je ale Simon Nausch demokrat. „Dokáže vyslechnout naše mínění. To, že bere v potaz názor druhé strany, je velké pozitivum. Samozřejmě všechno má určitý proces, ale důležité je, že si vždycky sedneme ke kulatému stolu a jsme schopni ze situace vytěžit to, co nás posune dál,“ uzavírá Barbora Hermannová.

Bude to tak i na evropském šampionátu?