Čerstvě osmnáctiletá dvojčata však vědí, že je na thajském písku nečeká snadný úkol. Nejprve musí projít sítem kvalifikace. „Chceme se probojovat do hlavní soutěže, postoupit ze skupiny a pak už je to hodně o momentálním rozpoložení a losu,” zmínil trenér Aleš Nečesaný.

V Thajsku budou sestry v konkurenci nejlepších světových juniorek patřit mezi mladší páry. „Jsme hlavně rády, že dostaneme příležitost se porovnat s hráčkami z dalších kontinentů. Sice jsme nasazené jako druhé od konce, ale budeme bojovat,” řekla Kateřina.

Dvojčata ještě tak daleko nebyla

„Také bychom chtěly poděkovat vedení našeho gymnázia, že nás uvolnilo na turnaj. Akorát nás mrzí, že v Bangkoku budeme mít jen pár hodin na přestup, takže poznáme akorát letištní halu,” pokračovala Anna.

Pražské volejbalistky nemají zkušenosti s tak velkým časovým posunem - v Thajsku bude o šest hodin víc. „Zatím jsme tak daleko nikdy nebyly, takže nevíme, co to všechno obnáší, ale jednoznačně převládá zvědavost před obavami,” culila se Anna.

Ondřej Perušič a David Schweiner dosáhli s pomocí svého týmu na nejlepší výsledek v historii českého plážového volejbalu
Celebrity? Perušič a Schweiner zůstanou pokorní, titul na tom nic nezmění

„Máme plán, jak se přizpůsobit klimatu i vypořádat se s časovým posunem. Věřím, že si poradíme. Obavy mám spíš z toho, že jsou holky po lehkých zdravotních problémech, což nám ztížilo vyladit formu,” přiznal Nečesaný.

„Příprava nevyšla, nemáme natrénováno, co jsme chtěly, ale to už nezměníme. Letíme do Thajska s velkou chutí a dáme do toho všechny,” dodaly unisono sestry.