Tvrdý oříšek rozlouskli čeští beachvolejbalisté už ve čtvrtfinále, kdy přetlačili úřadující olympijské vítěze z Norska, v boji o účast ve finále na ně čekal pár zkušených Američanů.

Soupeřům sice vyšel lépe úvod utkání, od stavu 1:3 ale na mexickém písku dominovali v první sadě Perušič se Schweinerem. Úvodní dějství nakonec získali ve svůj prospěch v poměru 21:15, když jej zakončil nepřesný útok nejvyššího a nejstaršího muže na hřišti osmatřicetiletého a 201 cm vysokého Theodora Brunnera.

Ondřej Perušič a David Schweiner
Povedlo se nám něco, čemu jsem nevěřili, září Češi po postupu do semifinále MS

Druhý set měli Češi pod kontrolou od samého začátku. Vybudovaný náskok postupně navyšovali, až se dostali k výhodě devíti mečbolů, z nichž proměnili díky nekompromisnímu zakončení Davida Schweinera ten druhý.

Česká dvojice se přitom na mistrovství světa rozjížděla poněkud pozvolněji. "Byl to tady pro nás opravdu těžký týden, ale nějak se to povedlo," uvedl Schweiner na webu šampionátu. Ve skupině Češi vyhráli jen jeden ze tří zápasů a museli se bát o postup.

Finále proti dvojkám

Do play off vstoupili Perušič a Schweiner výhrou nad španělskými mistry Evropy z roku 2013 Pablem Herrerou a Adriánem Gavirou, která je nakopla. "Semifinálový zápas byl z naší strany hodně nervózní a jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Měli jsme dobrý taktický plán a hráli jako tým," pochvaloval si Schweiner.

Jiří Curney při utkání s Bohemians, kdy vstřelil svůj 600. gól!
Kanonýr Curney se dal do formy a vstřelil 600. gól. Který rekord nechá Jágrovi?

"V zimě jsme s nimi trénovali, velmi dobře se známe a známe jejich herní styl," uvedl Perušič na adresu finálových protivníků. "Myslím, že ve finále to bude hodně o přípravě, úzké spolupráci s našimi trenéry a víře, že na to máme. Máme tady skvělý tým a je sen, čeho jsme tu dosáhli."

"Na finále se těším, na Švédy příliš ne," připustil. "Zatím tady hrajou opravdu ve formě. Je to soupeř, s kterým často trénujeme, známe se, víme, jakou hrají hru. Takže to bude spíš teď o tom si rychle odpočinout, nechat trenéry připravit nějakou taktiku, zhlédnout ty zápasy, které tady odehráli, a zítra je zkusit překvapit," doplnil.

Postupem do závěrečného duelu Perušič se Schwienerm vylepšili dosud nejlepší český výsledek na MS, kterým byl bronz Evy Celbové a Soni Dosoudilové z roku 2001. Mužským maximem dosud bylo 17. místo.