Cílem režisérů celovečerního dokumentu o jedné z největších hvězd domácího MMA je přinést do kinosálů skutečný filmový obraz osobnosti, která naprosto pozměnila popkulturní život v Čechách. Tvůrci již představili první záběry, z nichž některé pochází z Vémolovy minulosti staré až přes deset let. Jde o unikátní záběry, které dosud nikdo neviděl.

„S Karlosem se známe dlouho, intuitivně jsem ho točil už před mnoha lety v Londýně. Máme proto natočeného Karlose ne jako celebritu, ale jako opravdového kluka z Olomouce, co se protlouká každodenním životem,“ prozradil jeden z režisérů Michal Samir, jehož přátelství s českým zápasníkem trvá již více než patnáct let. 

Oktagon 45 v Praze na Štvanici. Karlos Vémola a Lucas Alsina
Pískot na Vémolu? Chápu ty, kteří bučeli, vzkázal. Zastal se ho budoucí soupeř

Právě jejich vztah má divákům nabídnout Vémolovu otevřenost a zároveň odpovědět na klíčovou otázku, kdo je vlastně Karlos „Terminátor“ Vémola. Samotná ikona organizace Oktagon MMA poskytla pro účely filmu i archiv osobních fotografií.

Extrémní člověk v extrémní době 

„Je to film o extrémním člověku v extrémní době,“ naznačil Samir.

„Karlosův život je neuvěřitelně fascinující, extrémní a zcela odlišný od toho, na co jsme sami zvyklí. Náš dokument reflektuje Karla nejen jako bijce a hrdinu davů, ale zároveň jako otce, partnera, milovníka zvířat, a současně jako neústupného člověka, jenž po svém okolí často žádá nemožné – přizpůsobit se jeho životnímu stylu a tempu,“ dodal. 

Trailer k chystanému filmu Karlos:

Zdroj: Youtube

Vémola žil za hranou již od těch nejútlejších let, jako malý kluk se pravidelně pral v ulicích Olomouce, po ukončení školy se v Londýně živil jako noční vyhazovač. Právě na Britských ostrovech se poprvé proslavil, nicméně později skončil ve vězení. Jeho popularita ovšem znovu vystoupala až na vrchol.

V domácím prostředí se stal nezpochybnitelnou hvězdou, držitelem několika titulů i hlavním lákadlem prestižních turnajů Oktagonu.

Karlos Vémola po nakládačce od Patrika Kincla
Odveta s Attilou, a pak? Vémola ukončí kariéru. Nedokážu už dominovat, přiznal

A byl to právě on, kdo výrazným dílem pomáhal fenomén MMA mezi českými fanoušky utvářet. „Film, stejně jako Karlosův život, je nebezpečná jízda, která začíná v olomouckých Hodolanech, pokračuje přes kluby na londýnských periferiích a eskaluje křižovatkou, na které se nyní jako člověk i jako zápasník ve svém věku ocitá,“ uzavírá Samir. 

Celovečerní dokument, jehož hlavním partnerem je Oktagon, vstoupí do kin na začátku příštího roku.