Česká reprezentace házenkářek se sejde ke společné akci po téměř šesti měsících. „Tak dlouhý výpadek ve společné přípravě jsem u reprezentace nezažil. Před zápasem s Francií budeme mít jen dva tréninky,“ uvedl reprezentační trenér Jan Bašný.

PROGRAM
6. října 2021 21.00
Francie - ČR
10. října 2021 17.10
ČR - Chorvatsko
(Čtvrtým týmem v kvalifikační skupině je Ukrajina.)

Ke kvalifikačnímu týdnu se bude reprezentace scházet na etapy. První část týmu se sejde v neděli třetího října, řada hráček se po splnění klubových povinností připojí o den později.

Ideální tak nebude ani příprava na středeční duel. Společný trénink absolvuje tým až na místě zápasu v Besanconu. „Půjde jen o rychlé zopakování základních útočných systémů. Také budeme muset zapracovat i staronové hráčky,“ plánuje kouč.

Ten povolal po čase některé ze zkušených hráček, Helenu Aspridu (za svobodna Ryšánkovou), Michaelu Holanovou (Borovskou) a Alenu Stellnerovou. V široké nominaci jsou ale i mladé talentované házenkářky. „Začleňování nových nebo mladých hráček je po té dlouhé pauze velmi obtížné. Přesto se v nominaci objevují i některé nadějné juniorky. Jsem rád, že se s týmem seznámí, poznají práci našeho týmu,“ vysvětluje Bašný.

Realizační tým počítá s tím, že po Francii se sestava částečně promění. I proto, že se na domácí duel s Chorvatskem k celku připojí Petra Maňáková a Hana Mučková.

Nedělní zápas ve Zlíně bude mít slavnostní rámec. V jeho rámci proběhne i slavnostní vyhlášení Házenkářky roku.

NOMINACE PRO KVALIFIKAČNÍ TÝDEN
Brankářky: Petra Kudláčková, Karin Řezáčová, Michaela Malá, Hana Mučková
Levé spojky: Markéta Jeřábková, Jana Šustková, Charlotte Cholevová
Střední spojky: Šárka Frančíková, Julie Franková, Kamila Kordovská, Veronika Mikulášková, Petra Maňáková
Pravé spojky: Markéta Hurychová, Helena Aspridu, Sára Kovářová
Levá křídla: Veronika Malá, Adéla Stříšková
Pivotky: Michaela Konečná, Michaela Holanová, Alena Stellnerová
Pravá křídla: Jana Knedlíková, Dominika Zachová