Vzal si míč a set zakončil esem. Takhle to provedl na mistrovství Evropy v Nizozemsku hned několikrát. „To byla třešnička na dortu. Když jsem šel na podání, tak jsem si věřil,“ uvedl Jan Hadrava. A jeho nejlepší strategie? „Když je dobrý servis, může se dát kamkoli. A není potřeba se vázat tím, že je potřeba ho nasměrovat na nějakého hráče či zóny.“ Čeští volejbalisté na šampionátu došli do čtvrtfinále, kde prohráli se Srbskem.

„Těší mě, že jsme postoupili ze skupiny, i když to bylo s odřenýma ušima. Je škoda, že nám nevyšel start, že jsme prohráli s Ukrajinou. Mít více bodů, tak jsme měli přijatelnějšího soupeře ve čtvrtfinále. Místo Srbska jsme mohli nastoupit třeba proti Belgii,“ konstatoval Hadrava, jenž byl hlavní útočnou silou českého výběru. A tu samou roli chce potvrdit i v polské nejvyšší soutěži, která je považovaná za jednu z nejkvalitnějších na světě.

PlusLiga začíná na konci října. Hadrava nastoupí opět za Olštýn, se kterým v minulém ročníku skončil desátý. „Umístění chceme určitě vylepšit. Hlavním cílem je dostat se do play-off. Polské liga je zase lepší, jen dva týmy mají určité problémy,“ popsal Hadrava, jehož mužstvo se rovněž proměnilo. „Přišli tři noví smečaři, dva noví blokaři a jeden univerzál. Šest nových lidí, což je celkem dost. Doufám, že to budou pozitivní změny.“

Hadrava patřil loni k nejlepším univerzálům a také k nejlépe podávajícím hráčům. V tom chce pokračovat. „Měl bych mít stejnou roli, tedy být hlavní útočnou silou v Olštýně. Ale uvidíme po prvním tréninku,“ doplnil.