Adéla Hanzlíčková si nejprve ve čtvrtfinále poradila s jinou francouzskou zápasnicí Pauline Lecarpentierovou, která má dvě medaile z mistrovství Evropy. Vítězství bylo o to sladší, jelikož členka PSK Olymp Praha ještě před pár dny bojovala se zraněním a nevědělo se, jak na tom bude.

A česká olympionička na tom byla dost dobře, narostlo jí sebevědomí a v semifinálovém souboji po minutě a půl položila na lopatky polskou soupeřku Wiktorii Cholujovou.

Volejbalistky Přerova (v modrém) proti VK UP Olomouc (2:3). Barbara Dapičová
Přes půl milionu sledujících. Volejbalová kráska je hvězdou sociálních sítí

Finálová soupeřka je trojnásobnou medailistkou z mistrovství světa a trojnásobnou medailistkou z mistrovství Evropy. Reprezentovala i na olympijských hrách v Tokiu. Přesto byl průběh vyrovnaný a Larroqueová zvítězila na body.

Velká vzpruha

„Tento turnaj je pro mě velkou vzpruhou. Po zranění a nepovedené loňské sezoně jsem medaili hodně potřebovala. Pomohla mi zjistit, že jdu správným směrem a na čem je ještě potřeba zapracovat,“ vyprávěla brněnská rodačka.

„Larroqueová byla pro mě tady na turnaji nejhorší soupeřkou. Měla mě dobře načtenou a byla hodně silná,“ konstatovala držitelka dvou cenných kovů z evropských šampionátů.

Ilustrační snímek
Děsivé drama. Cyklista visel z mostu, před pádem do rokle ho zachránil soupeř

Spojenost neskrýval reprezentační trenér Jan Žižka. „Přestože se Adéla zúčastnila prvního turnaje po dlouhých pěti měsících, první utkání zvládla takticky skvěle. Sice byla trochu znát nervozita, přesto ve finále moc nechybělo k tomu, aby Francouzku porazila,“ chválil.

„Turnaj měl posloužit převážně k tomu, abychom viděli, kde jsou chyby a na čem máme dál zapracovat. Toto nám Zagreb open přesně ukázal a stříbrná medaile k tomu je perfektním bonusem,“ dodal kouč.