Z vítězství se radovala poprvé v roce 2018, kdy slavila velké úspěchy na ME juniorů a Olympiádě mládeže v Buenos Aires. Po třech letech opět vystoupala mezi českými plavci na vrchol. Sezona Barbory Seemanové, kterou trénuje Petra Škábová, byla impozantní.

Na nejvyšší příčku mezi českými plavci ji vynesly zejména titul mistryně Evropy z Budapešti, stříbro z evropského šampionátu v krátkém bazénu v Kazani a šesté místo v olympijském finále, všechno na trati 200 metrů volný způsob.

„Za ocenění jsem ráda, je pro mě čest, že jsem byla zvolená nejlepší plavkyní roku. Je to pro mě i trochu zodpovědnost, protože na jednu stranu je to sladká tečka za sezonou, ale na druhou stranu i motivace do dalších let, abych se stále zlepšovala a posouvala,” říkala Seemanová po slavnostním ceremoniálu.

Jednadvacetiletá kraulařka si v roce 2021 také poprvé vyzkoušela prestižní ISL ligu. „Byl to asi největší zážitek v mé dosavadní kariéře. Samozřejmě největší úspěch byl na olympiádě, ale přijde mi, že se to stalo už strašně dávno.”

Zradilo ji zdraví

V závěru roku Seemanovou před mistrovství světa v Abú Zabí přibrzdily zdravotní potíže, nicméně i této zkušenosti si mladá Češka váží.

„Jsem za to ráda, protože jsem trochu zapomínala na to, co je v mém životě priorita. Chtěla bych se letos zaměřit na sebe a na své zdraví. Minulý rok jsem totiž několik signálů ignorovala a nakonec mi to tělo v prosinci vrátilo,” připomněla závěr minulého roku.

Na druhém místě v anketě skončila další svěřenkyně trenérky Škábové Kristýna Horská a třetí pak Jan Čejka, který se připravuje pod trenérem Martinem Kratochvílem. Čtvrté místo obsadila celková vítězka ISL s týmem Energy Standard Simona Kubová a páté pak prsař Matěj Zábojník.

Mezi dálkovými plavci bral vítězství olympionik Matěj Kozubek, nejlepším skokanem do vody je tradičně Michal Navrátil a v synchronizovaném plavání dosáhla na první místo dvojice mladých závodnic Karolína Klusková s Alex Lucií Hrazdírovou.