Ve švýcarském horském městečku Perušič se Schweinerem ve čtvrtek vyhráli dva zápasy a dnes po poledni vyřadili Kanaďany po bezmála hodinové bitvě. První set prohráli čeští volejbalisté 24:26, druhý celkem jasně vyhráli 21:16 a ve třetí sadě proměnili třetí mečbol, přičemž jeden odvrátili.

Jejich čtvrtfinálovými soupeři byli Alexander Brouwer a Robert Meeuwsen z Nizozemska. První sada patřila jednoznačně soupeřům, ve druhé však už české duo sehrálo vyrovnanou bitvu, kterou nakonec dovedlo do vyrovnání na 1:1. Ve třetím setu si Perušič se Schweinerem vypracovali čtyři mečboly, přesto ale nakonec podlehli 20:22.

Markéta Sluková s Barborou Hermannovou nastoupily v osmifinále proti stříbrným medailistkám ze světového šampionátu. Americkému páru Klinemanová, Rossová vzdorovaly jen v úvodní sadě, kterou nakonec ztratily v poměru 24:26. Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí amerických hráček, které jej vyhrály 21:9.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Gstaadu (Švýcarsko):

Muži - play off:

2. kolo: Perušič, Schweiner (17-ČR) - Pedlow, Schachter (23-Kan) 2:1 (-24, 16, 16).
Čtvrtfinále: Perušič, Schweiner - Brouwer, Meeuwsen 1:2 (-14, 23, - 20)