Že však nepůjde o snadný úkol, to potvrzuje nejen výsledek domácího zápasu, ale také dva týdny stará výhra Kayserisporu 68:54 nad favoritem celé soutěže Jekatěrinburgem. S ruským gigantem před týdnem hrály i Pražanky, a i když předvedly svůj nejlepší výkon ve skupině, smolně prohrály trojkou v poslední vteřině.

"Je to hrozně smutné, protože si myslím, že jsme hrály výborný zápas. Ta poslední střela byla šťastná přes ruce obránce, takže hráčkám nemůžu v tomto směru nic vyčítat. Chybělo malinko a mohly jsme si odnést vítězství. Hlavně potřebujeme tento výkon přenést do dalších zápasů," řekla trenérka Natália Hejková.

Středeční soupeři mají aktuálně shodnou bilanci čtyř výher a tří porážek. Kayserispor překvapivě před týdnem prohrál s Wislou Krakov a toho se budou snažit hráčky USK využít. Výhra v Turecku by je ve vyrovnané tabulce výrazně přiblížila prvním čtyřem příčkám ve skupině znamenajícím postup do play off.

Pražanky zatím mají nejlepší obranu v celé soutěži, ale i Kayserispor se prezentuje velmi dobrou defenzivou. Klíčové budou zejména souboje pod košem, kde se turecký tým opírá o reprezentantku amerického původu Lauru Sandersovou a další Američanku Janel McCarvilleovou. Na perimetru by teoreticky měly mít navrch české mistryně, samy si ale budou muset dát pozor na řeckou střelkyni Zoi Dimitrakuovou. Rozehrávku soupeře posílila v průběhu sezony Američanka Chelsea Grayová, která přišla s Girony.

Utkání začne ve středu v 17:00 SEČ.