Organizátoři tak rozdají běžcům před startem například symbolické náramky v ukrajinských barvách. Na aktuální pražský půlmaraton se uvolnilo několik desítek startovních míst, které jsou k dispozici na www.runczech.cz/registrace.

Po dvouleté covidové přestávce se závodníci opět postaví na start Sportisimo 1/2Maratonu. Očekává se okolo 11 tisíc účastníků v čele s elitními běžci. Stejně jako v jiných sportech, budou chybět profesionální závodníci z Ruska a Běloruska.

„Zveme na sobotu 2. dubna do centra Prahy nejen milovníky dlouhých běhů, ale i diváky, aby kolem trati v centru Prahy vytvořili pořádnou fandící kulisu,“ dodává prezident RunCzech. Jindy beznadějně vyprodaný Sportisimo 1/2Maraton Praha nabízí kvůli složité postcovidové době ještě několik volných startovních míst, jejichž ceny začínají na 1500 korunách.

„Zájemci o dubnový závod musí být opravdu rychlí, na registračním webu je ještě několik desítek startovních čísel – ověřovali jsme totiž reálně startující běžce z loňských registrací, jež se kvůli lockdownu převáděly do letoška,“ vysvětluje Capalbo s tím, že účastníci se mohou těšit i na překvapení v podobě značkového trička adidas z limitované edice All Runners Are Beautiful jako poděkování za dva roky čekání na závody.