V areálu u dolní stanice lanovky na Svatý Petr se po roční pauze utkalo o republikové tituly jedenáct mužských a osm ženských družstev. A rozhodně se bylo na co dívat. Zejména na mladíky Trousila, Mrkouse a F. Piheru, kteří si poradili se všemi soupeři (jediný set ztratili v semifinále). V boji o zlato vyřídili i favorizovanou čtyřku D. Kufa, R. Kufa, Bíza, Vála 2:0.

„Získali jsme spoustu nových zkušeností z pro nás doposud neznámého sportu. Užívali jsme si každý balon a výborně jsme bránili. S tím se soupeři těžko vypořádávali,“ řekl za nové zimní volejbalové krále Tadeáš Trousil, který se s parťáky automaticky nominoval na dubnové mistroství Evropy do rakouského Sankt Antonu. „Moc se tam těšíme,“ doplnil.

Možná ještě větší překvapení se událo mezi ženami. Triumf se předpovídal Anně a Magdaleně Dostálovým (jejich bratrem je trojnásobný olympijský medailista v rychlostní kanoistice Josef Dostál), v jejichž týmu také válely sestry Diana a Karin Žolnerčíkovy. Už ve skupině je ale družstvo Cebáková, Kulhánková, Širůčková a Králíková výrazně potrápilo a vzalo jim set. Ve finále došlo na odvetu a tam už senzačně dominoval tým Ivany Cebákové (2:0).

„Moc jsme si turnaj užily a dařilo se nám. Prohrály jsme až ve finále. Někdy je to hodně rychlé a dva sety do patnácti jsou krátké,“ nastínila Anna Dostálová. „Sice jsme zklamané, ale na druhou stranu jsme vicemistryně Česka. Navíc vyšlo parádně počasí a ohlasy diváků byly pozitivní,“ dodala Dostálová, která obhajovala vítězství z roku 2018. Tehdy se však hrál snowvolejbal ještě ve dvojicích. Nyní už proti sobě na hřišti bojují trojice, navíc s možností střídání.