Série je tak srovnána na 2:2. O finalistovi, který vyzve Prostějov, se rozhodne v pondělní poslední bitvě.

Domácí hráčky posilněny středeční výhrou vstoupily do utkání nabuzeny a s jasném cílem znovu uspět. Úvodní sada byla zpočátku vyrovnaná. Olymp se v závěru dostal do vedení, které si udržoval až do konce.

„Do utkání jsme vstoupili celkem dobře. Hráčky se částečně poučily z chyb, kterými se prezentovaly v předchozím utkání. V krizových okamžicích jsme zabraly a nakonec první set vyhráli," okomentoval vstup svých svěřenkyň Stanislav Mitáč, trenér Olympu. 

„Úvodní dějství jsme si prohrály svými nevynucenými chybami. Nedařila se nám přihrávka, kazili jsme podání, nevedlo se nám ani při hře v poli. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo," zlobil se Leopold Tůma, trenér PVK Precheza.

Přerov se vrátil do hry v sadě následují, ve které si od samotného začátku vytvořil vedení, jenž postupně navyšoval. Domácí v jeho průběhu vedli i o deset bodů. Olymp postupně manko korigoval, ale set už zachránit nedokázal. „Hráčkám jsem jasně řekl, že takhle to prostě nejde. Začali makat, a to se vyplatilo. Jakmile se nám podařilo vyhrát druhý set, tak se naše hra zklidnila," zmínil Tůma.

„O osudu utkání rozhodovaly druhý a třetí set, které jsme, řekl bych, odehráli katastrofálně. Na co jsme sáhli, tak to nám nevyšlo. Posléze jsme různě rotovali se sestavou až jsme ji nakonec našli. Naštěstí jsme ve čtvrtém setu srovnali nepříznivý stav a sadu nakonec získali," pověděl Mitáč.

Dramatický pátý set

O vítězi tak musel rozhodnout pátý set. Tie-break byl jako na houpačce. Až v samotném závěru Přerov odpor soupeře zlomil a po zásluze slavil vydřené vítězství.

„V pátém setu se rozpoutala ukrutná bitva, což i diváky muselo bavit. Domácí měli více štěstí, o koncovce rozhodly jejich smečařky," dodal hostující lodivod Mitáč, který připustil, že sérii s Přerovem očekával takhle vyrovnanou. 

„Družstvo hrálo na doraz. Všechny hráčky si sáhly na dno svých sil. Musím pochválit naše libero, které sehrálo opravdu velmi dobrý zápas, což připustili i hosté z Olympu," řekl Tůma, který dodal, že klíčem k úspěchu byl i výkon nahrávačky Ticháčkové.

Přerovanky k radosti svých příznivců dokonaly vítězství, čímž si vynutily pátý rozhodující duel. Střetnutí o postup do finále je na programu v pondělí od 20.10 na palubovce Olympu. Zápas vysílá v přímém přenosu ČT4 Sport.

Semifinále play off volejbalové extraligy žen - 4. zápas:

Přerov - Olymp Praha 3:2 (-20, 18, 19, -22, 11)
Nejvíce bodů: Mátlová 20, Murčinková 17, Gambová 16 - Hodanová 22, Kvapilová 16, Mudrová 12. Stav série: 2:2.