„Šedesát procent trenérů mládeže pracuje zadarmo a ve svém volném čase. Chceme ukázat veřejnosti, jak kvalitní jsou to lidé a jak záslužnou práci dělají,“ vysvětluje manažer projektu Milan Hrazánek.

Tyhle lidi spojuje více, než rozděluje: milují sport, a hlavně děti. Tak moc, že jim obětovali podstatný kus života. Na druhou stranu jsou soutěživí. Někteří to nepřiznají, ale každý z nich by se rád stal Trenérem mládeže 2020.

Pět žen a tři muži – dva zástupci hokeje, po jednom zflorbalu, jachtingu, karate, softbalu, volejbalu a od mažoretek. Tři z nich působí v Praze, jeden v Brně, Karlových Varech, Přerově, Blatné a ve Vysokém Újezdě. Všichni jsou skvělí, kdo jen vyhraje?

Vít Černohous.
Vzpoura žen. Díky, trenére zná finálovou osmičku

Veřejnost (často jejich svěřenci, či rodiče dětí) je nominovala, prošli náročným semifinálovým sítem, v němž museli štábu soutěže prokázat své schopnosti během tréninků. Nyní stanou tváří v tvář odborné porotě, ve které zasednou například psycholog Marián Jelínek, bývalý hokejista Zdeněk Vojta, či boxerka Fabiana Bytyqi, a pokusí se jí společně se svěřenci zaujmout co nejatraktivnějším a nejzábavnějším cvičením.

Odměny pro každého

Jen čtyři postoupí dále, vylosují si děti trenérů, kteří do posledního kola neprojdou, a budou ve třech hrách soutěžit o titul. Žádný z finalistů neodejde s prázdnou, odnese si minimálně 10 tisíc korun. Nejlepší čtyři budou bojovat o dalších 140 tisíc. Zástupci sponzora, zaměstnanci ČSOB, vyhlásí Trenéra sympaťáka, který získá 15 tisíc. Trenérka srdcařka zase obdrží poukaz na nákup vybavení pro svůj tým od značky PUMA v hodnotě 50 tisíc.

Eva Drešerová.
Piplala Kiki a Maki, teď probouzí k životu Lvice

Den trenérů mládeže bude pojatý jako velká show. Vystoupí na něm Dominika Lukešová, populární zpěvačka, která zazářila na SuperStar 2020. Plánovaná je i autogramiáda filmového a reklamního režiséra, herce, komika, moderátora, spisovatele a sportovce Jakuba Koháka.

„Po loňských ročnících víme, že má akce neopakovatelnou atmosféru. Děkujeme partnerům a těšíme se na trenéry, jejich svěřence i diváky,“ zve do ochozů Milan Hrazánek, jenž dodává, že organizátoři nevybírají vstupné.