Jak vnímáte úlohu ambasadorky Prague Volleyball Games?
Pozice ambasadorky na tak velké události jako jsou Prague Volleyball Games, je pro mě super. Je mi velkou ctí, že mohu být součástí této akce.

Při jakých příležitostech jste se ocitla v podobné roli?
V roli ambasadorky jsem byla zrovna minulý rok touto dobou na akci Sportovní hvězdy dětem v Olomouckém kraji, kde byla v Prostějově plná hala dětí, a soutěžilo se v různých sportech. Přišli tam například Karolína Plíšková, moje nynější spoluhráčka Julča Kovářová, pak také třeba náš slavný Lukáš Krpálek, Jirka Veselý, Jan Koller a dalši velké 
osobnosti. Takže více takových akcí.

Ilustrační snímek
Polští mladíci přijedou na Prague Volleyball Games pro vítězství

Co vás na Prague Volleyball Games nejvíc láká?
Na Prague Volleyball Games mě nejvíc přitahuje atmosféra, kterou si budu moct užívat jako divák, ale i děti zapálené do volejbalu. A taky si zavzpomínám na svoje mladá léta.

Budete mít pro mladé hráčky a hráče nějaké rady, popřejete jim něco do sportovního života?
Jestliže se na cokoliv budou chtít zeptat, můžou přijít, ráda jim předám rady a zkušenosti z mého sportovního života. Popřeju jim co nejdelší a nejhezčí volejbalovou kariéru a taky to, aby se jim vyhnula zranění, a jestli mají nějaký sen, ať za ním jdou.

Když jste byla sama ve věku žákyně či kadetky, jaké větší turnaje zde existovaly?
Nepamatuju si, že by se v té době u nás pořádala nějaká soutěž na mezinárodní úrovni. Ale účastnila jsem se různých memoriálů nebo dětských olympiád.

Global champions v O2 areně
Když koně za desítky milionů zastaví česká vlajka

Na Prague Volleyball Games budou nepochybně startovat některé budoucí opory českého volejbalu. Jak si vlastně vedou hráčky juniorské kategorie, které nastupují v extralize?
Vedou velmi dobře, máme  spoustu talentovaných mladých holek, které když budou chtít a makat, můžou to daleko dotáhnout. Jestli mám někoho vypíchnout, tak by to byla moje spoluhráčka Gába Orvošová. Pak se mi taky líbí libero z Prostějova Terka Slavíková, která udělala velký posun. Ale určitě jich je více než jen tyhle dvě.