Předchozí
1 z 7
Další

Roman BerdychZdroj: ArchivZ trávníku do armády

četař Roman Hendrych
(datum vydání: 27. srpna 2018)

V devadesátých letech hrál ligu za Opavu, ale po třicítce zjistil, že se fotbalem neuživí. A tak Roman Hendrych odešel k vojákům. Oklikou se vrátil k profesi mechanika, jímž se vyučil. V armádě začal opravovat techniku – auta i tanky… Dostal se i na mise do ciziny. „To je v klidu, spíše jen dohlížíte na dění okolo. Pokud nenatrefíte na nějakého šílence,“ zmínil někdejší útočník. Na míč a radost ze hry ale nezapomněl: oblékl dres malého klubu Horní Jelení.

Dnes…

Už pětkrát věšel kopačky na hřebík, ale vždy je zase sundal - u Romana Hendrycha pořád vítězí láska k fotbalu. „Je nás málo, kluci mě přemluvili, ať hraji, tak se začnu znovu potulovat na hřišti,“ pousmál se někdejší útočník, jenž v Horním Jelení na stará kolena hraje na pozici obránce. Jednu změnu však udělal v pracovním životě. „U armády jsem stále, jen jsem změnil útvar. Momentálně sloužím v Semtíně,“ prozradil. Mimochodem, ještě k fotbalu - těší se na ligové mače nováčka z Pardubic (kdysi za ně hrál a zná se s trenérem Jiřím Krejčím).

Více fotografií si prohlédněte ZDE

Bojovník  Jiří 'Denisa' Procházka.Zdroj: Deník/Zbyněk PecákRváč z klece

zápasník Jiří „Denisa“ Procházka (datum vydání: 15. dubna 2019)

Co je to Rizin a proč se chlap jmenuje Denisa? Tyhle otázky pokládali kolegové při diskusi o příběhu, který měl loni vyjít před Velikonocemi. Nakonec vyšel – i díky tomu, že Jiřího Procházku čekal životní mač v kleci. A tak se čtenáři Deníku poprvé detailně seznámili se zápasníkem MMA, dozvěděli se víc o jeho přezdívce (dal mu ji trenér) a zjistili, co jej motivuje (mentální stránka bojových umění). Mimochodem, rodák z jižní Moravy tehdy řekl: „Nejsem plánovač.“

Dnes…

Strmě stoupá vzhůru. Jiří „Denisa“ Procházka tehdy titulový zápas v Rizinu vyhrál, pak následoval přestup do nejznámější organizace UFC. Jeho vítězný debut z července tohoto roku nadchl (a nejen Česko), navíc vyinkasoval luxusní prémii (3,6 milionu korun). Boxeři, judisté – všichni teď mohou závidět. Z neznámého zápasníka je najednou sportovní celebrita, která už chtě nechtě musí přemýšlet dopředu. A věřte tomu, že se nedrží při zemi. „Chci zápasit. Chci titul,“ vzkázal 27letý šampion.

Více fotografií si prohlédněte ZDE

Tenis, ilustrační fotoZdroj: ShutterstockNejhorší tenista

tenista Tomáš Fabián (datum vydání: 31. prosince 2018)

Je těžké psát příběh, když s hlavním hrdinou nemluvíte. Ale na Silvestra bylo třeba udělat výjimku. Tomáš Fabián se totiž do tenisových análů zapsal jako muž, jenž prohrál „zlatý set“ i „zlatý zápas“. Prostě se mu nepodařilo získat jediný míček. Jasně, nebavíme se o velkých turnajích a Djokovičovi, jenže tím spíš si řeknete: Jak je tohle sakra možné? Neúspěšného snílka se nepovedlo kontaktovat ani na svazu nepomohli… Jeho poslední přemožitel Martin Bugaj pro Deník zavzpomínal: „Na kurtu jsme byli sotva dvacet minut.“

Dnes…

Specializované tenisové servery u jména Tomáše Fabián neevidují od roku 2018 zápasovou aktivitu. Je tedy možné, že na kurty zanevřel. Možná už myslí na důchod – přece jen v listopadu mu bude šedesát let. Nebo že by si chtěl dát vítězný dárek k narozeninám?

Kateřina AntošováZdroj: ToyotaČekání na Tokio

handbikerka Kateřina Antošová (datum vydání: 11. listopadu 2019)

Oddanost, vytrvalost a chuť prát se s osudem. Tohle jsou v kostce povahové rysy Kateřiny Antošové. Na stránky Deníku se dostala díky tipu od sponzora paralympioniků – její příběh o pádu z hrušky, ochrnutí a nové kariéře prostě stál za zpracování. Bankovní auditorka začala jezdit na kole, na tzv. handbiku. Zlepšovala se, začala jezdit mezi elitou… Teď za měsíc najede až tisíc kilometrů! „Musím, v našem sportu je obrovská konkurence,“ řekla první žena světového pořadí své kategorie.

Dnes…

Jejím snem zůstává Tokio a útok na medaili. „Mám na přípravu další rok. Snad to nezruší úplně,“ zamyslela se česká reprezentantka, mimochodem nejlepší tuzemská paracyklistka uplynulé sezony. Byla v televizi a díky všeobecnému zpopularizování handbiků prý už svým „povozem“ tolik neděsí řidiče na silnici. Ale nemyslete si, že by Kateřina Antošová prožívala jen radosti – na začátku léta si při posilování zlomila nohu. „Lékaři ji nemohli operovat nebo dát do sádry. Hrozilo by její odumření. Takže jsem dostala ortézu a dál jsem trénovala. Nakonec to díkybohu srostlo,“ přiblížila.

Více fotografií si prohlédněte ZDE

Matěj ŠvancerZdroj: ČOV /Václav PancerZmění občanství?

lyžař Matěj Švancer (datum vydání: 17. února 2020)

V patnácti letech zvládl trik, z něhož jdou oči kolem (a díky tomu získal zlato na Olympiádě mládeže). Ovšem nejen proto se akrobatický lyžař Matěj Švancer dostal na titulní stranu Sportovního deníku. Hodně zajímavý mladík pro Deník prozradil, že by rád získal rakouské občanství. „Vše, co teď umím, jsem se naučil tady. Mám tu přátele, už i místní funkcionáři mě neberou jako Čecha, ale jako svého. Když budu závodit za Rakousko, odpadne mi spousta potíží,“ konstatoval.

Dnes…

Nuda v létě? Ale kdepak! „Užívám si prázdniny,“ usmál se lyžař, který byl v uplynulém týdnu u moře – surfoval. „Jinak jsem trénoval nejrůznější triky na suchu a nabíral fyzickou kondici,“ prozradil již 16letý gymnazista s tím, že ještě před návratem do školy jej čeká soustředění na sněhu. To podstatné – přestup do Rakouska – se zatím odkládá. „Moje žádost je aktuální, ale kvůli koronaviru se to posunulo,“ poznamenal nadějný teenager. Je tedy zřejmé, že Matěje Švancera ještě v zimě uvidíme v českých barvách.

Více fotografií si prohlédněte ZDE

 

1) Rodačka ze Sušice Helena Sommerová patří k jedné z velkých nadějí českého stolního tenisu. Ve svých čtrnácti letech válí ze prvoligové ženy SF SKK El Niňo Praha a nakoukla už také do nejvyšší tuzemské soutěže v dresu SK Dobré (na Českobudějovicku). „StZdroj: Deník / Martin ManglTalent k pohledání

stolní tenistka Helena Sommerová (datum vydání: 24. února 2020)

Reportéři Deníku občas vyšťourají hodně zajímavý příběh. Třeba o mladé české reprezentantce, která vyrostla v Sušici, ale kvůli úspěchům se přestěhovala do Prahy. Pokud vás článek o stolní tenistce Heleně Sommerové minul, tady je v kostce. Pálku vzala do ruky ve třech letech, táta ji doma udělal malou halu. Jak rostla, zlepšovala se. V žákovské kategorii patří mezi světovou elitu a doma má kupříkladu evropský bronz. Do toho pronikla i mezi dospělé, přímo do extraligy. „Je skvělé porážet starší a vyzrálejší hráčky,“ usmála se.

Dnes…

Pandemie koronaviru způsobila u Sommerových několik těžkých dní. „Je těžké ji motivovat k pěti hodinám tréninku denně, když se nehraje moc turnajů,“ přiblížil Václav Sommer, tatínek a kouč české naděje, která ráda poznává nová místa. Situace se v létě zlepšila – 15letá stolní tenistka vyrazila třeba na Slovensko, odkud si odvezla dorostenecké stříbro. Od září navíc začne hrát extraligu žen. Pravidelně, v dresu mateřského oddílu El Ňino Praha. „Ukáže se, zda jde správným směrem,“ dodal Sommer.

Více fotografií si prohlédněte ZDE

 

Ondřej BuchtelaZdroj: piratichomutov.czNejsmutnější konec

hokejista Ondřej Buchtela (datum vydání: 20. července 2020)

Jeden hokejista na chvíli spojil Česko. Ondřej Buchtela oznámil světu, že bojuje s rakovinou srdce. Vzedmula se vlna solidarity, přispěly desítky hráčů i osobností včetně Jaromíra Jágra. „Moc si toho vážím,“ vzkázal dvacetiletý obránce. O dřívějším reprezentantovi, který okusil i extraligu, vznikl dojemný příběh. Jenže když jste si zároveň přečetli, že lékaři si s tímto typem nemoci neví rady…

Dnes…

Smutný konec. Ondřej Buchtela bitvu proti zákeřné nemoci prohrál – a to jen pár dní poté, co mluvil s redaktorem Deníku. Ovšem úplný konec příběhu to není. Rodina vrátila peníze, sešlo se asi tři a půl milionu korun! Víc se však mluvilo o roztrpčení kamaráda Jakuba Lauka. Český talent (před dvěma roky draftovaný do NHL) se pustil právě do českých lékařů: „Zanedbali to, odepsali ho.“ Iniciály O. B. si pak vytetoval na ruku.

Více fotografií si prohlédněte ZDE