Přívratský měl ve Španělsku nejprve štěstí v kvalifikaci, z níž mu na postup do osmičlenného finále stačilo i deváté místo, protože jedním z jeho přemožitelů byl soupeř startující mimo soutěž. Navíc desátého v pořadí za sebou nechal po základních 60 ranách o jedinou desetinu bodu.

V dramatickém finále ale český Střelec roku 2023 od počátku patřil k nejlepším a neustále se držel v čele či na druhém místě. Po vyřazení zbylých soupeřů se v poslední sérii utkal s Istvánem Pénim z Maďarka, který šel do finiše s desetinou bodu k dobru. Navíc předposlední ranou trefil 10,7, ale Přívratský odpověděl maximálním nástřelem 10,9, skóre otočil, závěrečnou ranou triumf potvrdil a zvítězil o tři desetiny. Ve vzduchové pušce byla dosud jeho maximem v SP třetí místa z loňské Limy a předloňské Káhiry.

Adéla Hanzlíčková vybojovala na ME v Bukurešti bronzovou medaili
Hanzlíčková urvala bronz. Nepustila bych za žádnou cenu, říká zápasnice

„Jak to dělám? Nevím, možná mám jen trochu štěstí,“ řekl Přívratský v rozhovoru v přenosu světové federace ISSF na otázku na jeho druhé letošní vítězství. „Rozdíly jsou tak malé, ale já tu měl dobré dny, dařilo se mi a takhle to dopadlo. Snažil jsem se moc nekoukat na výsledkovou tabuli a soustředit se jen na samotnou střelbu,“ konstatoval.