Jiří Procházka svým výkonem zaujal. A to dokonce tak, že byl za výkon večera odměněn bonusem ve výši 300 tisíc dolarů, což je v přepočtu něco přes sedm milionů korun.

Vítězství hostěradického rodáka má odezvu také ve světě MMA. Ozval se dokonce i bývalý šampion Jan Blachowicz, který Rakiče před časem porazil na technické K.O., když se rakouský zápasník přímo během zápasu zranil.

„Se samurajem nemůžete stát a přebíjet se. Gratulace, Jiří,“ použil Polák Procházkovu přezdívku, kterou před bitvou v Las Vegas Rakič ostře kritizoval.

Rozplývali se ale i další borci z oktagonu. „Jiří je totální válečník, nikdy nepřestane jít po ukončení, tohle nejde nemilovat,“ napsal Terrance McKinney.

Český bojovník Jiří Procházka zvládl svůj zápas proti Rakičovi na výbornou
Návrat českého samuraje. Procházka knokautoval Rakiče a řekl si o titulový boj

Ne každý je však z Procházkova výkonu nadšený. Třeba americký bojovník Belal Muhammad se do českého samuraje na sociálních sítích opřel. „Jiří je samá houževnatost a žádné IQ,“ napsal na platformě X.

Muhammadova slova vyvolala ostré reakce 

Jenže to neměl dělat. U svých sledujících se totiž nesetkal ani se špetkou pochopení. Naopak se na něj snesla tvrdá kritika.

„Alespoň odvede svou práci a v minulosti se z něj stal šampion,“ rýpl si do zámořského borce jeden z nich. „Brácho, je lepší než ty. On uspává soupeře, zatímco ty uspáváš diváky,“ přisadil si další.

Jiří Procházka
Král Evropy? Chci vládnout světu, setřel Procházka Rakiče. Ve hře je obří bonus

Pochopitelně se ozvali i Procházkovi příznivci z České republiky. „Aspoň má fanoušky, na rozdíl od tebe,“ vzkazují mu třeba.

Muhammad tak znovu naplnil svou pověst, která ho v prostředí MMA provází, a sice, že patří ke králům trashtalků. Tentokrát ale tvrdě narazil.