Jen pár týdnů poté, co Jiří Procházka prohrál po kontroverzním rozhodnutí sudího titulový zápas s Brazilcem Alexem Pereirou, už zná samuraj s Hostěradic svého dalšího protivníka. A fanoušci se dočkali, nebude jím nikdo jiný než rodák z Vídně Aleksandar Rakič.

K bitvě dojde 13. dubna v rámci jubilejního galavečera UFC 300, ale už nyní se ozývají oba dva soupeři, ale i příznivci MMA.

„Dobré ráno všem. Zápas je oznámený, jdeme do práce,“ hlásil po rozbřesku Procházka s úsměvem a bojovným gestem na závěr na sociální síti.

Jiří Procházka při nedávném setkání s novináři.
Procházku čeká další ostře sledovaný souboj v UFC. Utká se s Rakičem

A podobná nálada panuje i v táboře soupeře. „Netřeba slov, je čas pracovat,“ vzkázal jen o chvíli později. Pár hodin nato pak jednatřicetiletý bijec, který se v dětství věnoval fotbalu, ale po vyloučení z týmu kvůli přílišné agresivitě se přes kickbox dostal až k MMA, přidal příběh s hudebním podkresem skladby Battle, neboli v překladu bitva, ze soundtracku k filmu Gladiátor. „Moje nálada,“ napsal tomu všeříkající popisek.

Rytíř proti falešnému samurajovi

Bitva dvou gladiátorů čeká oktagon v dubnu a dá se očekávat, že atmosféra bude podpořena i fanoušky, v případě Rakiče, který pochází ze srbské rodiny, pak právě zejména těmi srbskými.

„Srbský rytíř proti falešnému samurajovi!“ naráží jeden z fanoušků na jedno z přízvisek Jiřího Procházky. „Nejtěžší možný zápas, ale může být i ten nejsladší,“ uvědomuje si další, že jeho oblíbence nečeká nic lehkého. „Ukonči ho v prvním kole a zavři všem hubu,“ hecuje jiný.

Český zápasník Jiří Procházka
Moment, který naštval i Pastrňáka. Měl Procházkův zápas skončit? Názory se různí

Ani Procházkovi příznivci ale nezůstávají pozadu a svému favoritovi bezmezně věří. Dá se tak očekávat, že oba dva tábory o sobě v následujících měsících ještě dají vědět a až samotná bitva v Las Vegas ukáže, kdo bude mít nakonec navrch.