Jiří Procházka k titulové obhajobě nenastoupí. Důvod? V Las Vegas, kde měl za dva týdny obhajovat pás šampiona proti Brazilci Gloveru Teixeirovi, si během tréninku vážně poranil rameno. První vyšetření doktorů odhalila nejméně půlroční pauzu.

Jiří Procházka přijel do Brna, přivítání zápasníka na náměstí Svobody.
Po zápase jsem si dal cigaretu a pivo, odhalil šampion UFC Procházka

„Pro titul šampiona UFC si půjdu hned, jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Stále se cítím jako šampion,“ napsal Procházka na svých sociálních sítích.

Věk i následná kariéra v UFC rozhodla

Původně chtěl třicetiletý zápasník i s velmi složitým zraněním nastoupit, vše ale nakonec zvážil. Procházka se navíc kvůli svému samurajskému kodexu bojovníka vzdal titulu šampiona UFC. „Samozřejmě v první fázi, než přišla magnetická rezonance, jsme se zápasem stále počítali, Jiří nastoupit chtěl, co jsme měli po magnetické rezonanci na doporučení a po zvážení všech okolností pro a proti, vzhledem k jeho věku a následné kariéře i schůzce na UFC jsme se rozhodli, že zápas zrušíme,“ říká pro Deník Procházkův trenér Martin Karaivanov.

O něj se nově popere Polák Jan Blachowicz a Magomed Ankalajev z Ruska, kteří jsou dvojkou a trojkou váhové kategorie. „Co se týče zranění, to je věc, která se prostě v MMA děje, je to takový nevyzpytatelný sport, prostě se člověk může připravovat tři měsíce na sezonu, na hlavní zápas a pak jedno zranění těsně před zápasem pokazí všechnu přípravu, všechno snažení. Tohle je vždycky taková menší tragédie pro každého zápasníka,“ říká pro Deník Procházkův sparingpartner Andrej Kalašnik.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Procházka vyzval Teixeiru k titulové odvetě: Ukážu ti, proč jsem šampionem

„Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu,“ vzkázal Procházka.