Testování probíhalo na šotolinovém úseku u města Chablis poblíž Auxerre. Jezdec týmu Jipocar Racing najezdil během dne zhruba 100 kilometrů, a přestože je spíše asfaltovým specialistou, zanechal podle slov Yvese Mattona (sportovní manažer zákaznických aktivit francouzské automobilky) v lidech od Citroënu velmi dobrý dojem.

"Okamžitě jsem si na vůz zvykl. Kokpit je hodně podobný tomu v C2, takže mi trvalo chvilku všechno pochopit. Xsara se zdá zvenčí impozantní, ale uvnitř je velmi komfortní a také rychlá, především díky skvělému nastavení pérování. Bylo to úžasné a myslím, že na tento den nikdy nezapomenu," komentoval novou zkušenost Prokop.

Testování za odměnu

Pětadvacetiletý Prokop byl letos nejlepším z mladých jezdců jezdících na voze Citroën. Se spolujezdcem Janem Tománkem a speciálem C2 S1600 vybojoval během sezony dvě vítězství (Německo, Korsika) a v celkovém pořadí šampionátu JRC obsadil třetí místo.

Posádka Prokop - Tománek se letos zúčastní ještě dvou podniků MS, a to v Irsku a Walesu, kde budou startovat s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX ve skupině produkčních vozů.

Posádka Prokop - Tománek na trati Korsické rallye. Foto: DENÍK/Radek Weber