Jiří Prskavec letos vyhrál Evropské hry v Krakově, kde získal celkově šesté zlato z mistrovství Evropy. Na mistrovství světa v Londýně přidal do medailové sbírky stříbro. A navrch si s předstihem zajistil účast na hrách v Paříži v příštím roce.

Ani to mu ale nestačilo k vítězství v hlavní anketě o Kanoistu roku. Chuť si spravil až v sekci divoké vody Českého svazu kanoistů.

Jiří Prskavec
Prskavec si užívá závody s rodinou. Olympiáda? Tam s nimi bydlet nemůžu, mrzí ho

„Trofeje si moc vážím a jsem moc rád, že se mi v letošním roce podařilo zvítězit. Sezona byla opravdu skvělá a jsem vděčný za to, jak se mi povedla,“ pochvaloval si úřadující vicemistr světa z Lee Valley.

Jiří Prskavec v anketě zvítězil před druhým Vítem Přindišem a třetí Marií NěmcovouJiří Prskavec v anketě zvítězil před druhým Vítem Přindišem a třetí Marií NěmcovouZdroj: Stanislav Heloňa

„Je vždycky moc příjemné se potkat s kamarády takhle po sezoně, popovídat si, nasát atmosféru, kterou máme třeba během českých závodů, ale pak se zase půl roku nevidíme. Tohle je takové fajn setkání a příležitost, jak se můžeme zase vidět. I to je důvod, proč do Olomouce vždy rád jezdím,“ doplnil 30letý reprezentant, který si díky letošním skvělým výkonům zajistil místenku na olympijské hry v Paříži 2024.

Přindiš: Hlavní cíle nevyšly, ale…

Druhé místo ve slalomové kategorii a také v absolutním hodnocení obsadil loňský vítěz ankety Vít Přindiš, které letos ovládl Světový pohár. „Hodnocení sezony je pro mě hodně těžké. Ty hlavní cíle nevyšly, ale i tak byla dobrá,“ ohlížel se Přindiš.

Jiří Prskavec
Stříbro, olympiáda a plyšák pro syna. Manželka byla nervózní, popsal Prskavec

„Nepodařilo se mi obhájit medaili na světovém šampionátu, ale získal jsem medaili v crossu a zvítězil jsem v celkovém hodnocení Světového poháru, což vnímám od začátku kariéry hodně vysoko. Od toho se odráží ocenění, kterého si opravdu moc vážím, protože vychází z vodácké komunity – od lidí, které mám rád, a kteří dokážou ocenit úspěchy,“ dodal Přindiš s úsměvem.