Snowboarding je totiž tak nezajímavý, že se neobjevil v tolik diskutovaném průzkumu atraktivity sportů, s nímž přišla Národní sportovní agentura.

"Musím si zavolat s Ester a Šárkou Pančochovou, jestli neuděláme revoluci," hlásí s úsměvem Samková. 

Hvězdy berou podobné "funkcionářské" přehmaty s nadhledem, ale v prostředí snowboardingu obecně zavládlo rozčarování. "To, že tam chybí, bereme jako nepřesnost na úrovni interpretace. Snad se počítal pod oblast lyžování,“ podotýká Lukáš Heřmanský, šéf Svazu lyžařů České republiky.

Samková připomíná, že s lyžaři vycházejí snowboarďáci dobře. A má jiné měřítko popularity: kempy pro děti.

"A podle toho můžu klidně říct, že snowboard rozhodně není v úpadku a zapomnění. Naše kempy jsou rok od roku plnější. Letos bohužel kvůli covidu neprobíhají. Máme však tolik zájemců, že bychom z fleku naplnili kempy tři," konstatuje 27letá rodačka z Vrchlabí.

Ony řádky o (ne)popularitě snowboardingu tedy berte s rezervou. Na druhou stranu, podobně dopadl běh. Ani ten podle všeho neexistuje.

Vysvětlení upozadění fenoménu? Podobný – spadá pod atletiku… „Ale my jsme přesvědčeni, že tak, jak byla otázka v průzkumu položena, asociovala v respondentech z pohledu atletiky pouze atletiku na stadionech,“ vysvětluje Libor Varhaník, šéf Českého atletického svazu.

Podobné omyly unikátní průzkum shazují. Přitom výsledky budou hrát roli při rozdělování státních dotací - jak už Deník dříve informoval, nakonec jen šesti procenty.