První souboj gigantů vyhrálo USK, uspěl i Valosun

Praha - Basketbalistky USK Praha porazily ve šlágru 4. kola ligy Frisco Sika Brno 74:64.

6.11.2010

Basketbalistky USK Praha (v modrém) v akci.Foto: Deník/Drahomír Stulír

První měření sil mezi nejmocnějšími celky ženské basketbalové ligy v sezoně vyznělo pro favorizovaný USK Praha. Svěřenkyně reprezentačního trenéra Lubora Blažka porazily ve čtvrtém kole mistryně Frisco Sika Brno 74:64.

Pražanky rozhodly o svém vítězství především v poslední čtvrtině utkání. Do ní šly s vedením o čtyři body, nakonec svůj náskok zvýraznily.

Neměly to však ani trochu jednoduché. Dvě minuty před koncem byl stav vyrovnaný 62:62, pak se ale zaskvěla Eva Vítečková. Skvělá střelkyně a vicemistryně světa rozhodla duel dvěma trojkami a předvedla své umění ve střetnutí s týmem, kde působila posledních jedenáct let. K výhře pražského klubu nakonec přispěla patnácti body.

Průběh utkání přitom nenasvědčoval, že by se mohla na jeho konci konat taková zápletka. Domácí celek vedl ve třetí čtvrtině až o dvanáct bodů, poté však Brňanky stav vyrovnaly. Pražanky přesto závěr zvládly a připsaly si čtvrtou ligovou výhru.

Basketbalová Excelsior liga žen - 4. kolo:

USK Praha - Frisco Brno 74:64 (15:17, 36:28, 50:46)
Nejvíce bodů: Whalenová 21, Vítečková 15, Miltonová-Jonesová 12 - Halvarssonová 20, Fordová 12, Škerovičová 9.

Sokol Hradec Králové - BK Strakonice 76:66 (25:13, 39:24, 61:45)
Nejvíce bodů: Horáková 19, Steffanová 16, Hartigová 15, Ovsíková 12 - Ondřejová 13, Reisingerová 12, Škrabalová 11.

Valosun Brno - Kara Trutnov 91:79 (19:25, 40:39, 67:53)
Nejvíce bodů: Vlková 19, Křížová 18, Svobodová 15 - Mišurová 32, Šnajdrová 16, Komžíková 9.

Pardubice - Karlovy Vary 49:80 (9:21, 27:35, 41:59)
Nejvíce bodů: Habětínková 13, Kramperová 7, Jirková 6 - Hrabáková a Větrovcová po 18, Kovaľová 8.

Slovanka MB - VŠ Praha 90:65 (28:20, 48:32, 71:50)
Nejvíce bodů: Novotná 21, L. Šípová 15, Filařová 14, Nezdařilová 13 - Vorlová 18, Štěpánová 16, Harapesová a Nečásková po 7.

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
15 9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Grémium ČSSD naplánovalo mimořádný sjezd. Bude v dubnu

Mimořádný sjezd ČSSD by se měl konat v Hradci Králové 7. dubna, řekl po dnešním večerním jednání užšího vedení strany novinářům úřadující šéf sociální demokracie Milan Chovanec. V tento den ČSSD slaví 140. výročí založení. Šéfové ČSSD se ze sídla strany odebrali do Sněmovny na jednání s představiteli hnutí ANO. Podle Chovance grémium řešilo technické věci, ale také taktiku pro jednání.

FOTOGALERIE: Při smrtelné nehodě se vážně zranili další tři lidé

Smrtelná dopravní nehoda zablokovala v neděli dopoledne silnici mezi Javornou a Železnou Rudou. U odbočky na Zhůří se čelně srazila dvě osobní auta, muž německé národnosti nehodu nepřežil.

Diktátor Mugabe nebude velvyslancem dobré vůle, šéf WHO po kritice obrátil

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) podlehl bouři nevole, kterou rozdmýchalo přidělení titulu Velvyslanec dobré vůle dlouholetému prezidentovi Zimbabwe Robertu Mugabemu. Přestárlý jihoafrický dikátátor se tak zdravotnickým embasadorem nestane.

Extraliga po 16. kole: Zlín slavil v mocném finiši. Vondrka odbrzdil Piráty

/FOTOGALERIE/ Že na vítězství stačí necelé tři poslední minuty zápasu doma ukázali hokejisté Zlína v mocném finiši. Zlínští hostili Liberec, který v samém závěru pohodlně vedl 2:0. Jenže Zlín v 58. minutě snížil Robertsem Bukartsem a v čase 59:44 vyrovnal Freibergs. Obě branky dali domácí při hře bez brankáře. V následném prodloužení vystřelil Beranům dva body Honejsek.