První měření sil mezi nejmocnějšími celky ženské basketbalové ligy v sezoně vyznělo pro favorizovaný USK Praha. Svěřenkyně reprezentačního trenéra Lubora Blažka porazily ve čtvrtém kole mistryně Frisco Sika Brno 74:64.

Pražanky rozhodly o svém vítězství především v poslední čtvrtině utkání. Do ní šly s vedením o čtyři body, nakonec svůj náskok zvýraznily.

Neměly to však ani trochu jednoduché. Dvě minuty před koncem byl stav vyrovnaný 62:62, pak se ale zaskvěla Eva Vítečková. Skvělá střelkyně a vicemistryně světa rozhodla duel dvěma trojkami a předvedla své umění ve střetnutí s týmem, kde působila posledních jedenáct let. K výhře pražského klubu nakonec přispěla patnácti body.

Průběh utkání přitom nenasvědčoval, že by se mohla na jeho konci konat taková zápletka. Domácí celek vedl ve třetí čtvrtině až o dvanáct bodů, poté však Brňanky stav vyrovnaly. Pražanky přesto závěr zvládly a připsaly si čtvrtou ligovou výhru.