„Jsme maximálně spokojené. Dosáhly jsme na daleko vyšší příčku, než jsme před sezonou čekaly,“ usmívala se trenérka Natália Hejková. To po semifinále s Kurskem (67:84) jí do řeči příliš nebylo. „Dynamo má samozřejmě daleko kvalitnější kádr. Druhou půli ale výrazně ovlivnil způsob rozhodování. Svou hru jsme nemohly ukázat,“ litovala první žena lavičky USK. „Bránily jsme se tomu, ale křivdu jsme cítily.“

V čase do duelu se Šoproní pracovaly proto české mistryně hlavně na psychice. „Řekly jsme si, že Rusky můžeme porazit, nikoli porážet. Stanovily jsme si cíl, skončit první hned za nimi,“ líčila. V boji o bronz předvedl USK vyzrálý výkon. A domácí výběr, povzbuzovaný vyprodanou arénou, nepustil od stavu 4:2 do vedení. „Atmosféra byla báječná. Ale byli slyšet i naši fanoušci, kteří holkám pomáhali překonat stres, jež v takových zápasech vždycky přichází,“ děkovala trenérka Hejková.

A pak už se slavilo. Třeba i to, že je USK jediným celkem, který letos v Eurolize porazil šampionky z Jekatěrinburgu (UGMK přehrál ve finále Dynamo 91:67). „Rychle jsme sedly do autobusu, a když jsme překonávaly dálnici D1, připily jsme si,“ smála se trenérka. Sezona pro USK ještě nekončí. Už ve středu se rozehraje na Královce (17.00) finále české ligy se Žabinami Brno. „Očekáváme vyrovnanější sérii než obvykle, výhru a oslavu basketbalu,“ dodala za vítězky posledních osmi ročníku Hejková.