Nejlepším střelcem byl s 25 body kapitán Vojtěch Hruban, 16 bodů přidal pivot Jan Veselý. Double double zaznamenal Tomáš Satoranský, který ke 14 bodům a 11 asistencím přidal i osm doskoků. Lvi se nyní přesouvají z Prahy do Berlína, kde se v neděli střetnou s Řeckem, které bez zaváhání ovládlo milánskou skupinu.

Kouč Ronen Ginzburg, který má dva roky i české občanství, slavil postup v přímém souboji proti své rodné zemi. Porážku Izraele neodvrátil ani 16 body Yam Madar, střelce Deniho Avdiju z Washingtonu udrželi Češi na 12 bodech.

Asistent trenéra Luboš Bartoň
Není čas na nářky. Musíme se zmobilizovat, burcuje asistent trenéra Luboš Bartoň

Jediný český zástupce pro příští sezonu v NBA Vít Krejčí z Oklahomy se stejně jako David Jelínek do hry nedostal. Stejně jako v úvodním duelu v pátek s Polskem a v úterý s Finskem nechyběl v sestavě Satoranský, který byl limitovaný po zranění kotníku na pravé noze a ve dvou zápasech měl na kontě dva body a 16 asistencí. Češi nastoupili s černými páskami kvůli úmrtí rodinného příslušníka jednoho z členů realizačního týmu.

V úvodu druhé čtvrtiny vedli Češi třikrát už o 12 bodů. Po trojce Tomáš Kyzlinka šli o poločase do šatny s náskokem 16 bodů. Nepodařená třetí čtvrtina dostala Ginzburgův výběr do problémů, Izraelce přiblížil Madar už i na 61:65.

Čeští basketbalisté
VIDEO: Rozhodující zápas. Čeští basketbalisté se naposledy představí v Praze

Poslední čtvrtinu odstartoval trojkou Avdija a náskok se snížil na dva body. Vzápětí ale měl stejně tak přesnou mušku za tři body Satoranský a rozjel sérii 13:0, na které se podíleli trojkami Hruban a Martin Kříž. Přestřelku z dálky natáhli Ginat a na druhé straně zase Hruban. Izrael zase díky šňůře 9:0 zkorigoval na 77:83. Kyzlinkův proměněný trestný hod a Hrubanova trefa ale znamenaly pojistku. Výsledek ještě pečetil dvěma šestkami Hruban.

Češi tak po druhé výhře z pěti zápasů mohli slavit postup do play off.