V úterý měly Češky v Krakově napilno. Nejdřív je v semifinále čekaly domácí Polky, které si šly za jasným vítězstvím v poměru 7:29. Po výhře pozdějších vítězek z Británie v druhém semifinále narazily české ragbistky na Belgičanky a měly větší vůli po vítězství. Ve druhém poločase vedly už 24:7 a Belgičanky už jen deseti body snížily.

Mathias Vacek těžil ze spolupráce se starším bratrem
Bráchova pomoc pro mě byla klíčová, chválil Mathias Vacek sourozence

Po zápase českému družstvu jakoby nedocházelo, co dokázalo. Belgičanky totiž letos přetlačily poprvé.

„Myslím, že jsme hrály hezky, ale bylo to těžký. Máme za sebou šestý zápas ve třech dnech. Byly jsme zbitý, ale motivace byla obrovská. Belgičanky jsou náš velký soupeř, je to s nimi vyrovnaný. Vždycky je chceme porazit a teď se to povedlo v nejdůležitějším okamžiku. Je to úžasný,“ radovala se kapitánka Jana Urbanová.

Vytryskl gejzír emocí

„Je to něco nečekaného, cítíme strašně emocí. Je to neskutečně dobrý pocit,“ vykládala nadšeně Julie Doležilová.

Její spoluhráčka Kristýna Plevová se musela s několika spoluhráčkami s oslavami krotit. Spěchaly do práce a rovnou ze slavnostního vyhlášení jely s bronzovými medailemi na krku na nádraží, aby stihly spoj domů. „Zítra nastupuju do nemocnice jako fyzioterapeut,“ líčila při všeobecném veselí Kristýna Plevová.

Jan Žatko zemřel ve věku 15 let.
Smutná zpráva. Zemřel mladý český judista, bylo mu pouhých 15 let

Nadšený byl pochopitelně trenér Vít Chalupa. „Je to super, holky umí překvapit. Zvolili jsme taktiku jako v pondělí, že dopoledne to moc nešlo a odpoledne to bylo dobrý. Řekl jsem jim už před zápasem, že jsou hvězdy, takže šlo jen o to, jestli to potvrdí a budou ještě lepší,“ smál se kouč.