Francouzský obhájce vítězství na Sardinii vylepšil během sobotních šesti erzet svou pozici v čele zhruba o čtvrt minuty. Jako již tradičně v této sezoně ho pronásledují oba tovární Fordy s finskými piloty za volantem. Zatímco Grönholm si ještě před nedělním finále drží teoretickou šanci na zlikvidování Loebova náskoku, třetí Mikko Hirvonen už je zpět o další minutu.

Po pátečních problémech s převodovkou, které ho připravily o šanci bojovat o mistrovské body, se pustil do druhého dne šotolinové rallye s vervou Jan Kopecký s Fabií. V první části dne zajížděl časy na hranici první desítky, v deváté erzetě byl dokonce osmý, ale hned v první odpolední vložce přestal jeho vůz spolehlivě fungovat a český jezdec soutěž ukončil.

"V úvodních třech erzetách dnešní etapy fungoval vůz velmi dobře a ačkoliv jsme byli s dosahovanými časy spokojeni, chtěli jsme ve druhých průjezdech ještě zrychlit. Bohužel na přejezdu ke startu desáté rychlostní zkoušky přestalo řízení reagovat na otáčení volantem a po telefonické konzultaci s týmem jsme se rozhodli ze soutěže odstoupit," uvedl v tiskové zprávě Kopecký, jenž se už v neděli do rallye nevrátí.

Mnohem lépe se vede Martinu Prokopovi s Citroënem C2, jenž je ve své kategorii JRC třetí. Nedělní třetí a závěrečnou etapu tvoří dalších šest erzet.

Výsledky - po 2. etapě:

1. Loeb (Fr./Citroën) 3:12:45,6

2. Grönholm -36,5

3. Hirvonen (oba Fin./Ford) -1:30,2

4. Sordo (Šp./Citroën) -2:22,4

5. H. Solberg (Nor./Ford) -2:32,7

6. P. Solberg (Nor./Subaru) -3:02,6

15. Prokop (ČR/Citroën) -28:06,4