Mezi nakaženými je zástupce realizačního týmu a jeden z hráčů. Oba členové výpravy byli izolováni, mužstvo je zároveň separováno na jednolůžkových pokojích. „Dva pozitivní případy při nástupu na soustředění jsme odhalili i díky tomu, že dodržujeme všechny zásady hygienického procesu stanovené EHF, dokonce jedeme ještě nad jejich rámec. První trénink proběhl až po kompletních výsledcích testování,“ uvedl pro média předseda reprezentační komise Jan Štochl.

PROGRAM NA ME
ČR - Španělsko 13. 1. 18.00
ČR - Bosna 15. 1. 18.00
ČR - Švédsko 17. 1. 20.30
(Český tým hraje v Bratislavě na zimním stadionu Ondreje Nepely.)

Zbylý kádr týmu pokračuje v přípravě na mistrovství Evropy, které začíná příští týden v Maďarsku a na Slovensku. Kompletní přetestování čeká národní tým během středy pátého ledna. „Nakažení jsou v izolaci, zároveň probíhá sekvenování vzorků, které nám řekne, jestli se jedná o variantu delta, či omikron,“ popsal současný stav lékař reprezentačního výběru Vlastimil Karlík.

Český tým není jediný, který se týden před šampionátem potýká se stejným problémem. Potvrzené pozitivní případy hlásí také reprezentace Dánska a Švédska, se kterým se český tým utká v závěrečném duelu bratislavské skupiny E.