Takhle věrný ještě nikdo v dějinách zámořského basketbalu nebyl, rodák z Würzburgu se osamostatní na čele historických tabulek.

Lionel Messi během zápasu s Islandem.
Povyk okolo Messiho. Zamíří do Interu Milán?

Kobe Bryant byl spjatý s Los Angeles Lakers dvacet sezon, Nowitzki na podzim načne ročník s pořadovým číslem 21. Stejný počin už se povedl jen třem dalším hráčům, jenže pouze „Dirkules“ ho zvládl na jedné adrese.

Srovnání s Beckenbauerem

Čtyřicetiletý Němec je ve své zemi legendou, stejně tak v Dallasu.

Mezi lety 2000 a 2016 pouze jednou chyběl tým z Texasu v play-off a v roce 2011 slavil vytoužený titul. Nowitzki se stal nejužitečnějším hráčem finále a pozlatil tak svou výjimečnou auru. „Nikdy nezapomenu na tento rok a pouto, které jsme si se spoluhráči vytvořili,“ prohlásil nedávno.

Věrní až za hrobZdroj: DENÍK

V historii NBA je jedním ze sedmi basketbalistů, kteří se dostali přes 30000 bodů. Není typický pivot, který se rve pod košem s obrovskými protihráči, jde o Pana střelce, který se dokáže trefit z jakékoli vzdálenosti. Vždyť jen trojek už nasázel téměř dva tisíce a i v této statistice klepe na dveře elitní desítky historie.

V Německu se může rovnat takovým velikánům, jako je Franz Beckenbauer, Michael Schumacher či Steffi Grafová. Přitom svým zjevem a chováním byste si ho klidně spletli s bankovním úředníkem nebo prodavačem. Tedy, možná by bylo potřeba ubrat nějaký ten kousek z jeho 213 centimetrů.

Milan Baroš je jedním z nejslavnějších odchovanců Baníku.
Bylo to o prvním gólu, řekl po skalpu Jablonce útočník Baroš

Nowitzki je prostě výjimečný, čehož si je vědom také majitel Dallasu Mark Cuban. „Jde o ikonu, legendu. Není dost superlativů, kterými by šlo popsat, co všechno dokáže,“ prohlásil na jeho adresu.

Také opačným směrem je znát velký respekt a fanoušci zřejmě mohou Cubanovi děkovat, že německý velikán bude nadále válčit za jejich tým.

„Mark koupil klub, když jsem v něm byl druhou sezonu. Vztah s ním je jedním z důvodů, proč jsem tu tak dlouho. Rozhodl se na mně vybudovat tým a držel se svého plánu i přes zklamání. Miluju to tu, stejně jako moje rodina. Nedokážu si představit, že bych byl jinde,“ řekl před startem loňské sezony.

Novým manažerem mládeže Slovácka se stal bývalý útočník Aleš Zlínský, který v klubu střídá  kamaráda Zdeňka Botka.
Manažer Zlínský: Chceme, aby Slovácko produkovalo hráče, kteří v lize obstojí

Chuť hrát a láska k Mavericks nevyprchaly ani během nepříliš povedeného posledního ročníku. Dirkules se opět vydává do boje.